10 30 Januari 1930 deze beide groepen in één cursus onder te brengen zoodat wij genoodzaakt zouden zijn, indien U met het nemen van een proef zou instemmen, twee klas- sen te vormen. Wij achten echter een aantal van 7 deelnemers te gering om daarmede een cursus te be- ginnen en zouden dit getal bij den aanvang op min- stens 12 willen stellen. Voor de andere personen welke zich hebben aangemeld zouden wij dus reeds thans een cursus willen openen, doch niet voor de nog schoolgaande kinderen, tenzij ons mocht blijken dat daarvoor alsnog een grooter aantal deelnemers opkomt. Wij stellen U daarom voor ons in dien geest macli- tiging te verleenen. en ons verder het noodige cre- diet te willen toestaan. Indien alleen een cursus voor ouderen wordt ge- opend, worden de kosten aan lesgelden, boeken, verlichting en verwarming van een lokaal, alsmede van aanschaffing van enkele eenvoudige stoelen en tafels, die ook voor andere doeleinden kunnen wor- den bînut, geschat worden op rond /650.welk bedrag met rond 300,— kan worden verhoogd wan- neer ook een cursus voor schoolkinderen kan wor- den geopend. Een ontwerp-verordening waarin een en ander omtrent het onderwijs wordt geregeld bieden wij U hierbij ter vaststelling aan, Het komt ons voor dat deze geen nadere toelichting behoeft, evenmin als de ontwerp-verordeningen op de heffing en invorde- ring van schoolgeld hetwelk geheven zal worden. Zoo U uit de heffingsverordening ziet, zouden wij het schoolgeld willen bepalen op 0.25 per week, doch zal toelating voor sommigen echter gratis moeten kunnen geschieden. Verder zouden wij de noodige boeken van gemeentewege willen ver- schaffen. De verschillende stukken welke op het boven- staande betrekking hebben liggen voor U ten Raad- huize ter inzage. Heemstede, 15 Januari 1930. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. van Doorn. De Secretaris, N. Vos.

Raadsnotulen Heemstede | 1930 | | pagina 34