15 30 Januari 1930 VERBETERINQ ZWEMVIJVERS. Aan den Raad. Het is ons gebleken dat het water van de Zwem- vijvers den laatsten tijd in ininder goeden staat verkeert. De zwemvijvers, waarvan zeer veel gebruik wordt gemaakt, en die uit een oogpunt van volksgezondheid van groot belang zijn, behooren aan alle eischen der hygiêne te voldoen. Wij hebben daarom in het afge- loopen seizoen een zeer uitvoerig onderzoek doen instellen door den heer Ir. P. W. J. M. Driessen te Vogelenzang, in samenwerking met den heer Dr.J. A. Heijman te Vogelenzang, beiden werkzaam bij de Amsterdamsche Waterleiding, die hebben nagegaan op welke wijze met de minst mogelijke kosten een zoo groot mogelijke verbetering van het water der zwemvijvers zal zijn tot stand te brengen. De kleur van het water dient te worden verbeterd, terwijl de groei van algen en de aanwezigheid van daphinia s welke de aantrekkelijkheid der zwemvijvers doen ver- minderen, dienen te worden bestreden. De deskundigen zijn van meening dat door gebruik van Trortonwater aan deze bezwaren kan worden tegemoet gekomen. Evenwel is door het gebruik van dat water nog niet de geheele kwestie opgelost, om- dat dit water een geelachtige kleur heeft, welke wordt veroorzaakt door de veenstoffen en de ijzerdeelen, welke er zich in bevinden. De aanwezige filters kun- nen wel medewerken tot verbetering van dat water doch eene afdoende zuivering kan daardoor niet wor- den tot stand gebracht, indien het gebruik dezer filters niet gewijzigd wordt. Bovendien is het niet mogelijk uitsluitend nortonwater in zijn oorspronkelijken toestand te gebruiken, omdat daardoor de temperatuur van het zwemwater te laag zou zijn. Nagegaan is op welke wijze de hiervermelde be- zwaren kunnen worden ondervangen. Gemeend wordt dat daartoe noodig is het tweetal filters om te vormen in één z.g. langzaam filter en één z.g. snel filter. In den z.g. langzaam filter wordt het norton-water gepompt en aldaar aan de inwerking van Iicht en lucht blootgesteld. Na de zuivering in dien filter wordt het water door afvoerbuizen op 3

Raadsnotulen Heemstede | 1930 | | pagina 53