15 30 Januari 1930 plaaisen in de bassins gebracht, teneinde een gelijk- matige temperatuur van het water te verkrijgen. Elk zwembassin wordt voorzien van een afvoer naar den snelfilter. Het in dezen filter gezuiverde water wordt daarna door dezelfde afvoerleiding als van den langzaam filter weer naar de bassins gebracht. Er wordt derhalve steeds gezorgd voor circulatie van het water der zwembassins. Voorts is het noodig dat wordt overgegaan tot verlaging van den waferstand in de zwembassins ten einde dezen te brengen op den stand van het grond- water. Hierdoor wordt bereikt dat zeer weinig water verloren gaat en de verslechtering van den toestand van het water door inwerking van buitenaf sterk vermindert. Het verlagen van den watersfand brengt met zich mede een uitdiepen van de bassins ten einde een goede zwemgelegenheid te behouden. Voorts zullen de zijwanden zoodanig moeten wor- den voorzien dat van de inwerking van den grond op het water zoo weinig mogelijk radeel wordt on- dervonden. Gedacht is over het maken van een betonnen wand langs alle zijden. De kosten hiervan zijn echter zoo belangrijk, dat aan die uitvoering niet langer aandacht is geschonken, omdat een houten damwand, welke onder water is aangebracht, even duurzaam is als een betonnen wand. Het gedeelte van den damwand, dat boven het water uitsteekt kan desnoods van beton- platen worden gemaakt, waardoor de duurzäamheid van den damwand is verzekerd. Daar door het doen uitvoeren van bovengemelde werken de zwemvijvers weer zullen voldoen aan alle uit hygiênisch oogpunt te stellen eischen, zijn wij van meening, dat de daarvoor aan te wenden kosten alleszins gerechtvaardigd zijn. De kosten van de verschillende werken worden geraamd op f 4.180.voor zoover deze zijn te ver- richten door het Duinwaterleidingbedrijf en op f 12.000.— voor de door Openbare Werken te ver- richten werkzaamheden.

Raadsnotulen Heemstede | 1930 | | pagina 54