16 30 Januari 1930 VERBETERING VAN DEN CLOOSTERWEG BIJ DE DRIEHEERENLAAN. Aan den Raad. Reeds verschillende malen is de aandachl gevestigd op het voor het verkeer zoo gevaarlijke punt Cloos- terwegDrieheerenlaan. Maatregelen zijn reeds in overweging om door gedeeltelijke afsluiting voor het verkeer van den Cloosterweg het gevaar zooveel mogelijk te verminderen. Daar afsluiting echter een noodmaatregel is, hebben wij overwogen op welke wijze een afdoende verbete- ring ter plaatse is tot stand te brengen. Gebleken is dat alleen door verbreeding het gewenschte doel is te bereiken. De voor de verbreeding benoodigden grond behoort echter in eigendom aan het Bisdom Haarlem, in verband waarmede wij met genoemd Bisdom hebben onderhandeld over afstand van dien grond, ter oppervlakte van plm. 330 M2. Het Bisdom bleek bereid zijne medewerking fe verleenen onder voorwaarde, dat de gemeente zal betalen een prijs van f 1.50 per M2 over te dragen grond en zal overgaan tot het verplaatsen van de afscheiding. De kosfen van eene nieuwe afscheiding worden geraamd op f 500.—terwijl de kosten der bestratingswerken met inbegrip van het gedeelte tot aan de gasfabriek ongeveer f 1000.zullen bedragen. Wij zijn van oordeel dat de voorwaarden waaronder deze belangrijke verbetering kan worden tot stand gebracht zeer aannemelijk zijn te achten. In verband hiermede stellen wij U voor, onder mededeeling dat de Commissie voor Openbare Wer- ken zich met deze plannen geheel kan vereenigen, door vaststelling van bijgevoegd ontwerp-besluit de aangegeven verbetering mogelijk te maken. Heemstede, 27 Januari 1930. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. van Doorn. De Secretaris, N. Vos

Raadsnotulen Heemstede | 1930 | | pagina 57