18 20 Februari 1930 Wij zouden het gewone tarief, thans bedragende 22 cent per k.W.h.. willen verlagen tot 20 cent, zoo- dat hiermede eene verlaging van ongeveer 10 pCt. wordt bereikt. Daarnaast zouden wij de ingezetenen indegelegen- heid willen stellen den stroom naar een vastrechltarief te betrekken in dezen zin, dat een vastrecht wordt befaald van f 3.per maand en daarboven een prijs van 10 cent per k.W.h. Een gevolg van de invoering van dit tarief zal zijn, dat zij, die meer dan 360 k.W.h. per jaar verbruiken, hiervan voordeel gaan genieten. Verwacht wordt dat een groot aantal verbruikers zich hiervoor zal aan- melden. Wij merken U verder op, dat ook de winkelstand en groote instellingen van dit vastrecht ruimschools zullen kunnen profiteeren, zoodat ook in dit opzicht aan reeds meermalen te kennen gegeven verlangens zal kunnen worden voldaan. Voor vele bedrijven zal het vastrecht een aanmerkelijke bezuiniging opleveren, omdat thans de stroom voor verlichfing tegen 22 cent per k W.h. berekend wordt. Voorts zal met de invoering van een vastrechttaiief het bestaande dubbeltarief overbodig worden en hier- mede een voor het bedrijf lastige complicatie vervallen, terwijl de verbruikers ontheven worden van de kosten van een dubbel tariefmeter. Een gevolg van de invoering der hiervoor genoemde tariefswijzigingen zal zijn, dat de winst, welke door het Electriciteitsbedrijf gemaakt wordt, aanmerkelijk minder worden zal. Rekening houdende met eene behoorlijke toename van het verbruik tengevolge van de invoering van het vastrechtfarief is deze verminde- ring van de winst geschat op ongeveer f 21000.— per jaar, een bedrag, hetwelk o.i in verband met de bedrijfsresultaten daarvoor beschikbaar mag worden gesteld. Verder zouden wij in elk geval niet willen gaan omdat het ons juister voorkomt eerst af te wachten welke de gevolgen van de inwerkingtreding der wet regelende de financieele verhouding russchen het Rijk en de gemeenten voor onze gemeente zullen zijn. Een ontwerp-besluit, waarin de door ons aangege- ven wijzigingen zijn opgenomen, bieden wij U hierbij ter vaststelling aan.

Raadsnotulen Heemstede | 1930 | | pagina 12