17 anHRSHn 20 Februari 1930 eersle twee dagen volgens de Ziektewet niet worden uitgekeerd en liet ziekengeld beperkt blijft tot 80 pCt. van het loon. Ook voor deze twee categorien van werklieden stellen wij voor, den termijn van zieken- geld in het Werkliedenreglement te brengen op ten hoogste zes maanden. Evenals de regeling voor de tijdelijke ambtenaren zou de aldus gewijzigde regeling voor de losse en jeugdige werklieden aan de Kroon ter goedkeuring kunnen worden gezonden, waarna ook voor lien de plaatselijke regeling en niet de Ziektewet zal gelden. Deze wet zal voor onze gemeente dan in hoofdzaak toepassing vinden voor de losse werklieden welke op ar'oeidsovereenkomst werkzaam zijn. Tenslotte deelen wij U mede, dat de door de ge- meente verschuldigde premie bedraagt 2,3 pCt. van het loon. De helft hiervan mag echter van het loon van den verzekerde worden afgehouden. Aaingezien volgens de bestaande regelmgen het ziekengeld door het gemeentepersoneel steeds genoten wordt tot het volle loon, zonder bijdragen van belanghebbenden daarin te vorderen. stellen wij U voor ook thans van de gelegenheid tot verhaal van een gedeelte der premie geen gebruik te maken. Over de hierboven genoemde wijngingen van het Werklieden- en Ambtenarenreglement, alsmede over ons voornemen om niet tot verhaal van een gedeélte der premie over te gaan hebben wij de adviezen in- gewonnen van de Commissiën van Overleg, waarbij ons gebleken is dat deze Commissiën zich met een en ander volkomen kunnen vereenigen. De uiikeeringen krachtens de Ziektewet zullen ge- schieden door de ziekenkassen van de Raden van Arbeid, tenzij de werkgevers zich voor hun personeel aanstuilen bij eene bedrijfsvereeniging, welke, om als zoodanig te kunnen optreden, aan de gestelde eischen heeft voldaan. Over aansluiting aan eene zocdanige bedrijfsveree- niging hebben wij ons om inlichtingen gewend tot de° Vereeniging van N'ederlandsche Gemeenten. Deze is van meening dat vooralsnog van de oprichting van een zelfstandige bedrijfsvereeniging van Nederlandsche üeineenten moet worden afgezien. Overleg tusschen de Vereeniging en „Centraal Beheer" heeft geleid tot de overtuiging dat de ge- meenten zeer wel lid kunnen worden van de reeds bestaande bedrijfsvereeniging „Algemeene Bedrijfs-

Raadsnotulen Heemstede | 1930 | | pagina 3