26 27 Maart 1930 deze verandering een verbetering voor alle perceelen in deze omgeving zal intreden. Mitsdien ontraden wij U, op dit verzoek een gun- stige bescliikking te nemen. De Gezondheidscommissie heeft medegedeeld, dat bij haar tegen de voorgestelde vaststelling van het plan uit hygiênisch oogpunt geen bezwaar bestaat. Uit dien hoofde stellen wij U voor het plan vast te stellen, zooals het Uwen Raad thans wordt aangebo- den. Wij vestigen er voorts Uwe aandacht op, dat inge- volge het bepaalde bij art. 11, laatste lid van het Woningbesluit, aan Burgemeesfer en Wethouders de bevoegdheid kan worden voorbthouden om a. de grens of de richting van een straat, gracht of plein of eenig onderdeel nader vast te stellen en dienovereenkomstig den vorm der bouwblokken eenigszins te wijzigen, hetzij wanneer bij definitieve uitmeting blijkt, dat eenige afwijking noodzakelijk is, hetzij wanneer, ter uitvoering van een door of met medewerking van den belanghebbende ten behoeve van de bebouwing van zijn grond onlworpen bouw- plan, zoodanige afwijking in het belang van een richtige of behoorlijke bebouwing blijkt te zijn b. ter uitvoering van een door of met medewerking van den belanghebbende ten behoeve van de be- bouwing van zijn grond ontworpen bouwplan één of meer der geprojecteerde straten te verplaatsen of te doen vervallen of nieuwe straten in te voegen en dientengevolge den vorin van enkele bouwhlokken te wijzigen of eenige bouwblokken samen te voegen of te splitsen c. de soort der bebouwing op eenig onderdeel nader vast fe stellen d. de op eenig onderdeel in het plan opgenomen voorluinen te doen vervallen Verder zij opgemerkt, dat de krachtens deze be- voegdheid genomen besluiten, de goedkeuring varr Gedeputeerde Staten behoeven. Alvorens te beslissen aangaande de goedkeuring, hooren Gedeputeerde Sta- ten den Inspecteur, belast met het toezicht op de handhaving van de wettelijke bepalingen betreffende de volkshuisvesting en stellen zij belanghebbenden in de gelegenheid om bezwaren in te brengen. Er kunnen zich ook hier omstandigheden voordoen, dat afwijking van het plan noodzakelijk is.

Raadsnotulen Heemstede | 1930 | | pagina 14