24 April 1930 85 niet het recht te letten op de grootte van het gezin. En ten slotte nog het volgende. Door de invoering van een kinderloeslag worden de loonkosten verhoogd, worden ook de prijzen verhoogd, met het onverbiddelijke gevolg, dat zeer vele inwoners der gemeente, die het veel meer noodig hebben, dan de menschen die eventueel kindertoeslag zouden ontvangen, meer belasting zullen moeten be- talen. Spreker zou willen vragen is dat recht. Om al deze redenen kan en mag hij zijn stem aan eene evertueele invoering van een klndertoeslag aan het gemeente-personeel niet geven. De heer De Boer zou eeist iets willen zeggen over het dreigement van de heeren Van Unen en Rijkes. Spreker vindt dit niet zoo leuk. Hij herinnert zich, hoe het hem eens is overkomen, dat hij bij de stern - ming over een subsidieaanvrage van de Katholieke Bewaarschool niet meer wist of ja „voor" of ja „tegen" was. Dientengevolge bracht hij een verkeerde stem uit en de subsidie verviel. De Vergadering heeft toen van die vergissing lekker gebruik gemaakt om die subsidie er niet door te krijgen en spreker niet meer de gelegenheid geboden om zijn vergissing te her- stellen. Voorts wil hij in herinnering brengen, hoe destijds op verzoek van Mevrouw Bigot is gesproken over het principe van vacantietoeslag, terwijl ook dat vraagstuk reeds kort te voren breedvoerig was be- sproken en de uitslag dus ook wel bekend mocht worden verondersteld. Dat sprekers fractie nu toch niet altijd zoo hatelijk wil zijn, is toch ook wel gebleken, toen eenigen tijd geleden bij gelegenheid van het openvallen van de zetel van Mevrouw Bigot in de raadscommissiën, de Kathoiieken die plaatsen toch wel heel eerlijk verdeeld liebben, hoewel zij die zetels gemakkelijk hadden kunnen bezeften. Spreker betreurt het, dat hem de tijd heeft ontbroken om zich beter <e kunnen prepa- reeren, omdat de stukken eerst op Paasch-Zaterdag in zijn bezit kwamen en om nu steeds met oude kost voor den dag te komen, daar houdt hij nu eenmaal niet van. Echter heeft de heer Rijkes hem uit zijn tent gelokt vanwege de z i. heidensche moraal, die in zijn betoog ligt opgesloten. Wanneer de heer Rijkes be- weert, dat, waar de gemeente een voorbeeld moet geven als werkgeefster aan de particuliere werkgevers, zij het in dit opzicht ook moet geven, terwijl hij daarop laat volgen, dat de particuliere werkgevers het

Raadsnotulen Heemstede | 1930 | | pagina 13