24 Apri! 1930 94 De heer Audretsch wil naar aanleiding van de op- merkingen van Wethouder Dr. Droog nog dit zeggen, dat in tegenstelling met Frankrijk, ons land ieder jaar nog een geboorte overschot vertoont. Overigens acht spreker het onjuist, dat Heemstede door de invoering van kindertoeslag een attractie gaat worden voor de groote gezinnen, hefgeen wellicht een ongewenschte uitbreiding van de bevolking tengevolge zou hebben. De heer De Boer zegt, er niet over te denken om de kwalificatie van de woorden van den heer Rijkes als „heidensche moraal'' terug te nemen, integendeel, zet hij daaronder nog liever een streep. Wethouder Dr. Droog heeft gesproken over de toestanden in Frankrijk. Spreker vraagt zich echter af, of ons land die kant ook niet opgaat, wanneer hij bijv. weet, dat in Amsferdam in 1919 van de 100 gehuwde onder- wijzers er 67 kinderloos zijn. Wanneer de heer Rijkes zegt, dat men naar geen kinderen of altlians een beperkt aantal kinderen rnoet verlangen, al naar gelang de omstandigheden dit foelaten, dan noemt spreker dit een bedekfe propaganda voor een systeem, dat ontoelaatbaar is en men niet mag willen. Ongeveer eenzelfde geluid werd van den heer Vring vernomen. Verder werd er gezegd, dat een gezin, daf veel door ziekte wordt getroffen of in andere moeilijke omstan- digheden is geraakt, ook reclit heeft op financieele steun van Overheidswege, dan wil spreker opmerken, dat dit abnormale omsfandigheden zijn. Het krijgen van kinderen is gelukkig nog een normaal verschijn- sel en kan daarmede geenszins worden vergeleken. De heer Van der Erf merkt voorts op, van den heer Vring gehoord fe hebben, dat kindertoeslag een eisch is, die alleen door de Katholieken wordt gesteld Hij wil hiertegen even opmerken, dat dit adres mede onderteekend was door een Christelijke Organisatie van Politiepersoneel in Nederland. Ten aanzien van de opmerking van den heer Audretsch, als zou Heemsfede een bevoorrechte plaafs worden voor de groote gezinnen, wanneer de kindertoeslag er door komt, zou spreker willen zeggen, dat er ook nog genoeg andere gemeenfen in ons land zijn, waar kindertoeslag wordt gegeven, men behoeft daarvoor heusch niet alleen in Heemstede,' te komen. Spreker zegt voorts, den heer Van Unen' niet te hebben kun- nen bekeeren van zijn eigenaardige denkbeelden. Uit een oogpunt van economie bezien, zal men spre- ker toch moeten toegeven, dat het voor een bedrijf

Raadsnotulen Heemstede | 1930 | | pagina 22