24 April 1930 95 voordeeliger is om enkei een toeslag te geven aan de gezinnen met meerdere kinderen als om een loon te construeeren, dat voor ieder gezin, groot of klein, toereikend zal zijn. Ten slotte zegt spreker nog, dat hij inderdaad vreemd zai opkijken, wanneerde Chris- telijk Historische Wethouder zijn stem aan kindertoe- slag niet zal geven. Overigens zal hij liierover niets meer zeggen. De heer Kwak zegt, dat Wethouder Jhr. van de Poll zijn meening baseert op de „top-loonen" die in Heemstede worden betaald. Spreker wil zich hierom- trent nu niet direct als volledig deskundig verklaren, doch de kwalificatie van top-loonen komt hem toch wel wat overdreven voor. Mocht het evenwel waar zijn, dat Heemstede het voorbeeld geeft met haar top-loonen, welnu, laat zij dit dan ook doen door het geven van kindertoeslag. Ook spreker is het er mede eens, dat de voorbeelden, die de heer Van Unen aanhaalt van gezinnen, die bijvoorbeeld extra lasten hebben door de aanwezigheid van een zieke moeder, tot de uitzonderingen behooren. Een goed werkgever hoort echter bij de bepaling van het loon wel degelijk rekening te houden met de samenstelling van het gezin. De Voorzitter vraagt, of de Raad thans goed vindt dat tot stemming wordt overgegaan. De heer Vring wil alleen nog dit opmerken, dat hij den heer De Boer zou willen verzoeken om in iiet vervolg eerst te onderzoeken wat hij van plan is te gaan zeggen. Spreker is vader van acht kinderen en kan dus moeilijk verdacht worden een aanhanger te zijn van het Neo Malthusianisme. De heer Audretsch vraagt, of uitstel van de behan- deling van dit vraagstuk niet in overweging wordt genomen. De Voorzitter antwoordt hierop ontkennend. Alsdan wordt tot stemming overgegaan. Uit de gehouden stemming blijkt, dat 8 stemmen worden uitgebracht vöör het verleenen van kinder- toeslag, terwijl 7 stemmen worden uitgebracht tegen het verleenen van kindertoeslag. Vöör stemden de heeren Van der Linden, Schelvis, Jonckbloedt, Kwak, De Boer, Breed, Van der Erf en Wethouder Dr. Droog. Tegen stemden de heeren Rijkes, Audretsch, Mevr. De Voogt, alsmede de heeren Van Unen, Moolenaar, Vring en Wethouder Jhr. van de Poll.

Raadsnotulen Heemstede | 1930 | | pagina 23