24 April 1930 80 Raad gerichf adres, hefwelk een onderwerp aanroert, at reeds meerdere malen een punt van bespreking in deze vergadering heeft uitgemaakt. Burgemeester en Wethouders vragen thans van den Raad opnieuw een prmcipieele uitspraak, dus „ja of neen". Naar gelang de uitspraak zal zijn, zullen daarna de Com- missien voor Overleg over de delails gehoord worden bpreker wil thans het woord aan de Vergadering geven. 6 De heer Van Unen zegf, dat het wel eens meer is voorgekomen, dat betrekkelijk kort na een Raadsbe- shssing een adres bij den Raad binnenkwam om deze beshssing ongedaan te maken of iets fe vragen wat m strijd was met deze beslissing. In die omstandig- heden hebben Burgemeester en Wethouders steeds de correcfe methode gevolgd om voor te stellen een dergehjk adres voor kennisgeving aan fe nemen, om- dat zij de opinie van den Raad kenden en niet' kon- den verwachten, dat deze opinie zich ineens had gewijzigd. Het heeft spreker dan ook wel bijzonder verwonderd. dat Burgemeester en Wethouders thans dit standpunt hebben veilaten, nu kortelings geleden in een voltallige vergadeiing van den Raad, nadat er uren lang over is gesproken, de meerderheid zich heett uitgesproken over dere kwestie. Wanneer Burgemeester en Wefhouders dit bewust gedaan hebben, omdat thans op de stoel van de afgevaardigde der S.D A.P. door een fout van die partij een Kalholiek is komen fe zilten, dan schroomt spreker met, dit, politiek gesproken, minder fraai fe noemen. Spreker zou dit bijna even minder fraai willen noemen, als wanneer men een zaak, die beslist is, eemge maanden later weer aan de orde zou bren- gen, als toevallig een tegensfander het ongeluk had langdurig ziek te zijn. Een geheel ander geval zou het zijn, wanneer na een verkiezmg - dus niet door een toevallige om- sfandigheid de Raad „om" was gegaan. Spreker zegt, thans niet meer alles te berde fe brengen, wat hij eenige maanden te voren ook heeft gedaan, maar wet wil hij na het voorgaande nu dit vast zeggen, dat, wanneer gebeurf, wat nu te voorzien is en op deze minder frissche manier de kinderfoeslag worot binnengehaald, hij iedere gelegenheid zal be nujfen, ook eventueel een soortgelijke, minder fraaie 3 i ,ezel'.om dlt weer ongedaan te maken. Spreker wil dit bij voorbaat zeggen, opdat men sfraks niet bij

Raadsnotulen Heemstede | 1930 | | pagina 8