40 5 Juni 1930 AANKOOP GROND VOOR STICHTING TRANSFORMATORSTATION. Aan den Raadi In verband met de uitbreiding van het aantal industrieele crdernemingen azn de Havenstraat en den Kanaalweg, alsmede met het oog op de, tenge- volge van dtn aanleg der Heemsteedsche Dreef, te verwachten bebouwing van de terreinen ten Noorden van de Zandvaart, is het noodzakelijk over te gaan tot de stichting van een transformatorgebouwtje in die omgeving. Het groo'e stroomverbruik der bovenbedoelde ondernemingen maakt het gewenscht dat het gebouw- tje in de naasfe omgeving daarvan wordt geplaatst. De gemeente bezit aldaar geen terreinen, zoodat naar een aan particulieren behoorend geschikt ferrein moest worden uitgezien. Het meest geschikt bleek hiervoor het terrein van den heer W. Thunnissen. Genoemde heer is, onder bepaalde voorwaarden, bereid den voor dén bouw van een transformatorstation benoodigden grond (plm. 28 M2) af te staan voor de som van f 1.Aangezien de gestelde voorwaarden naar onze meening alleszins aannemelijk zijn, hebben wij met genoemden heer een voorloopige koopakte, waarin gemelde voorwaarden zijn opgenomen, afgesloten. Onder mededeeling, dat de Commissie voor de Bedrijven, blijkens schrijven van 4 September 1929, in beginsel met de stichting van een transformator- station in bovengenoemde omgeving accoord gaat, geven wij U in overweging, door vaststelling van bijgevoegd ontwerp besluit tot aankoop van het be- noodigde terrein over te gaan. Heemstede, 8 Mei 1930. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. van Doorn. De Secretaris, N. Vos.

Raadsnotulen Heemstede | 1930 | | pagina 9