25 September 1930 206 zou gaarne zien, dat aan dat bestuur alsnog de ver- schuldigde gelden werden uitbetaald, De heer Rijkes acht het zeer moeilijk om hier te beslissen; inen hoort het pro en contra. Kr is noch in het College van Burgemeester en, Wethouders noch in de Ünderwijscommissie overeenstemming, daarom zou hij willen adviseeren, den meest veiligen weg te gaan en de Kroon te laten beslissen. Indien de Wethouder Dr. Droog van de Kroon een analoge uitspraak verwacht dan die van Gedeputeerde Sta- ten, dan is het ook slechts een kwestie van uitstel. Spreker zal dan ook met genoegen zijn stem aan het voorstel van Burgemeester en Wethouders geven. De heer Van Lnen zegt, in tegenstelling met de meening van den heer Van der Erf te voelen, dat Burgemeester en Wethouders niet zoeken van die be- taling af te komen doch dat zij geen andere houding mogen aannemen, tenzij m dat raadsbesluit een aparte fout zou zitten, rnaar, indien dit niet het geval is en door den Raad een besluit genomen wordt, dat door Gedeputeerde Staten wordt vernietigd dan is het logisch dat de gemeente zoekt naar een instantie die daar boven Iigt en in dit geval in beroep gaat biji de Kroon, Dit geldt zeer zeker hier nu Gedeputeerde Staten hun uitspraak baseeren op een analoog geval, terwijl nu blijkt dat hier feitelijk geen sprake is van een analoog geval, De heer Van dcr Llnden deelt mede dat hij de mmderheid vormde in de Commissie voor het Onder- wijs en dat hem uit ter bevoegder plaatse ingewonnen informaties is gebleken, dat de 0p dit punt moet worden uitgelegd aî's door den Wethouder Dr. Droog is gedaan. De heer Le Roer zegt tot den Voorzitter, dat hij heeft gezcgd, het beter te oordeelen om hier de Kroon uitspraak te Ia'en doen, maar Gedeputeerde Staten verwijzerj in hun uitspraak toch naar de Koninklijîre Beslissing inzake het geval te Alkmaar. Zijn Gedepu- teerde Staten dan niet competent om te weien of dit geval al dan niet analoog is met hetgeen te Heemstede aan de orde is, vraagt spreker. De heer Dr. Droog, Wethouder, zegt, nog even te willen teurgkomen op de door hem gemaakte ver- geliiking met het Armbestuur. Spreker neemt aan, dat de Raad het billijk vindt. dat de uitgaven die het Burgerlijk Armbestuur cnder goedkeuring van Burge- meester en Wethouders boven hare begrooting doet, worden terugbetaald, Wanneer er nu eens kwestie

Raadsnotulen Heemstede | 1930 | | pagina 14