25 September 1Q30 208 doen. De Wethouder Dr. Droog leest die artikelen nu eenmaal anders en daarom ligt het voor de hand, dat men in beroep gaat. Spreker weet wel zeker dat Ge- deputeerde Staten weten wat zij doen, maar er is nog een hoogere beroepsinstantie. Is een rechtbank niet competent omdat er een gerechtshof is, vraagt spreker Gedeputeerde Staten hebben evenwel teveel hun aan- dacht geschonken aan de Alkmaarsche zaak. Daar betrof het een uitbreiding van het materiaal tengevolge van de reorganisatie van het onderwijs en van de toe- neming van het aantal kinderen, In dat geval geschiedt hier echter ook uitbetaling aan de bijzondere scholen. Spreker blijft echter volhouden dat eerste inrichting geen instandhouding is. Vervolgens zegt hij dat deze zaak thans van alle kanten is bekeken en stelt voor tot stemming over 'te gaan. Uit de gehouden stemming blijkt, dat de Raad met 7 tegen 6 stemmen besluit om van de beslissing van Gedeputeerde Staten in beroep te gaan bij de Kroon. Vöör stemden de heeren Van Unen, Moolenaar, Vring, Rijkes., Kwak, Audretsch en Mevrouw de Voogt. Tegen stemden de heeren De Boer, Van der Erf ,Van der Linden, Schelvis, Jonckbloedt en de Wethouder Dr. Droog. De Voorzitter zegt, dat vervolgens nog zijn inge- komen een tweetal adressen, die hij voorstelt te be- handelen bij punt 6 dcr agenda. Deze adressen luiden als volgt: Verzoek wijziging uitbreidingsplan. Adres dd. 9 September 1930 van den heer J. C. van der Eijken te Heemstede houdende verzoek te willen bevorderen dat op het uitbreidingsplan dezer gemeente een weg wordt ontworpen ver- binding gevende van de Kerklaan naar de Van Merlenlaan, zulks in aansluiting op het reeds geprojecteerde gedeelte van dien weg. Adres van huize St. Bavo verzoek om wijziging uitbreidingsplan. k. Adres dd. 22 September 1930 van de Regenten van Huize St, Bavo te Heemstede houdende ver-

Raadsnotulen Heemstede | 1930 | | pagina 16