25 September 1930 212 De Voorzitter antwoordt hierop dat volgens de redactie van het thans geldende artikel van de be- slissing van Burgemeester en Wethouders geen be- roep openstaat op den Raad. Burgemeester en Wet- houders hebben dit artikel echter altijd zoo uitgelegd, dat er wel beroep openstond op den Raad. Spreker herinnert hierbij aan het beroep ingesteld door den heer Smit en de firma Zijlstra. De Bouw- en Woning- verordening nu is eenigen tijd van kracht geweest in het door Haarlem geannexeerde gebied, alwaar Burgemeester en Wethouders dit artikel hanteerde bij een aanvrage om te bouwen in de Eindenhout- straat. Burgemeester en Wethouders weigerden de bouvyvergunning op grond van dit welstandsartikel, terwijl de Raad in beroep uitspraak doende, even- eens weigerde. Op formeele gronden is na hooger be- roep door de Regeering dit artikel evenwel vernietigd. Spreker zegt tenslotte, dat het hier dan meer gaat om den vorm van het artikel, want principieel wordt door de gewijzigde redactie niets gewijzigd in de uitvoering daarvan. De heer Kwak brengt in herinnering, dat destijds bij de vaststelling van dit artikel nog al wat te doen is geweest, omdat naar de meening van verschillende leden, Burgemeester en Wethouders meer macht zouden krijgen, dan haar toekwam, De Voorzitter antwcordt hierop, d'at de heer Kwak zich vergist met hetgeen destijds gezegd is over een clausule uit het woningbesluit, overgenomen in het besluit tot vaststelling van de algeheele herziening van het uitbreidingsplan. De heer Kwak zegt, dat het beroep op den Raad dus blijft gehandhaafd, De Voorzitter antwoordt hierop 'bevestigend. Dit besluit wordt vervolgens zonder hoofdelijke stemming ongewijzigd vastgesteld. VI. Afwijking rooilijn Kerklaan. Het advies met ontwerp-besluit luiden als volgt: 75. Afwijking rooilijn Kerklaan. De Voorzitter zegt hierbij in behandeling te zullen brengen de door den heer Van der Eijken en de Re-

Raadsnotulen Heemstede | 1930 | | pagina 20