25 September 1930 213 genten van huize St. Bavo ingezonden adressen, waarvan spreker bij de ingekomen stukken mede- deeling heeft gedaan. Burgemeester en Wethouders stellen den Raad voor, het adres van den heer Van der Eijken in, han- den te stellen van den adviseur voor het uitbreidings- plan, de heer Ir. Jos. Cuypers en onder intrekkmg van hun advies van 17 September 1930 (zie raads- stuk no. 75) na dien andermaal den Raad van advies te dienen omtrent het verzoek van de Regenten van Huize St. Bavo. Spreker voegt hieraan nog toe, dat het de gebrui- kelijke gang van zaken is, om verzoeken tot wijziging van het uitbreidingsplan om advies in handen te steúen van Ir. Cuypers. Daarna dienen Burgemees- ter en Wethouders van advies aan den Raad, die alsdan een beslissing neemt. Dit is ook momenteel de beste oplossing. De heer Jonckbloedt merkt op, dat aanvankelijk een andere nota van Burgemeester en Wethouders onder dit adres was geplaatst; eerst gisteren is be- sloten om dit adres in handen van Ir. Cuypers om ad- vies te stellen. Spreker moet zich echter tegen beide voorstellen ten sterkste verzetten. De wijziging van het plan van uitbreiding waarin deze gronden zijn be- grepen is op 12 Januari 1927 door Gedeputeerde Staten goedgekeurd. De algeheele herziening van dit plan is onlangs in Maart in den Raad geweest. Nu komt een incidenteele aanvrage om wijziging van dit plan, waarvan de noodzakelijkheid door den Raad blijkbaar nimmer is ingezien; deze voorgestelde wij- ziging beoogt dan ook uitsluitend eigenbelang. Nu vindt spreker niet zoo erg dat de belangen van een bepaald persoon hiermede gediend worden, maar als zoo iets geschiedt ten koste van het recht van een ander, dan noemt hij zoo iets een schreeuwende on- billijkheid. Ook ziet hij er het nut niet van in, om deze zaak straks voor de derde maal in den Raad te brengen. De weg, die thans wordt aangevraagd, ligt nagenoeg geheel op grond van de Bavo, die deze grond niet kan noch mag missen. Nu zal het misschien wel een tijd duren voordat die weg wordt aangelegd, maar wanneer die weg geprojecteerd is, kan de Bavo daar niet meer uitbreiden. Op blz. 190 van de notulen der raadsvergadering van 21 Augustus 1930 is van de zijde van Burgemeester en Wethouders opgemerkt, dat het nut niet kan worden ingezien om een beslis-

Raadsnotulen Heemstede | 1930 | | pagina 21