25 September 1Q30 216 wogen worden of het noodzakelijk is, dat tusschen Krrklaan en Van Merlenlaan drie wegen komen. In- dien dit zoo is, dan zal die derde weg door den eigen- dom van een ander gaan. Dat gebeurt echter wel rneer. Is het echter noodzakelijk dat naast de be- staande wegen nog een derde weg wordt geprojec- teerd, dan laat het spreker koud, over wiens grond deze weg wordt gelegd. De heer Lr. Lroog, Wethouder zegt, dat de ver- dediging van dit voorstel aan hem is opgedragent hoewel dit niet tot zijn directe afdeeling behoort. Spreker zal dit voorstel dan ook niet met zooveel talent kunnen verdedigen, dan degene die dit had moeten doen en daarom biedt hij bij voorbaat zijn verontschuldiging aan, wanneer hij hier en daar in de verdcdiging wat zwak is. Spreker is van meening dat men bezig is om in deze zaak de draad te vcrliezen. Men moet zich aansluiten bij het besluit, dat in de vorige vergade- ring is genomen. Bij die gelegenheid is gezegd, stem niet toe in, de aangevraagde afwijking van de Bouw- en Woningverordening, voordat twee zaken zijn uit- gemaakt. Up de eerste plaats of er een weg komt en op de tweede plaats of de bewuste grond, waarom heen de Bavo een hekje wilde laten zetten eigendom is van de Bavo of openbare weg is. Momenteel is het vraagstuk aan de ord 2 of het wenschelijk is om een nieuwen weg op het uitbreidingsplan te projecteeren. Als men de kaart van het uitbreidingsplan heeft be- studeerd, dan ziet men, dat vanaf de Kerklaan drie wegen naar het Zuiden loopen; één aicht bij den Binnenweg, dienende voor ontlasting van de Raad- huisstraat; één parallel loopende met den Heerenweg en dan nog een derde, die langs de zijtak van de Zandvaart nabij de Zandvaartbrug loopt. Nu is de kwestie deze, dat de aanleg van dien derden weg, den middelsten weg, in verband met vaarrechten vele bezwaren zal opleveren. Men heeft die weg echter gekozen omdat er ve.n de zijde der eigenaars niet zooveel bezwaren konden zijn, aangezien deze weg geprojecteerd is over een sloot, en dus geen wo- ningen in den weg kunnen staan. Nu is het een feit, dat wanneer er slechts door middel van twee wegen een verbinding tot stand kan komen tusschen de Kerklaan en de Van Merlenlaan, terwijl deze wegen bovendien nog dicht bij groote verkeerswegen zijn gelegen, dan is er over een breedte van 600 M. geen

Raadsnotulen Heemstede | 1930 | | pagina 24