25 September 1930 217 verbinding naar het Zuiden. Nu is het uit een stede- bouwkundig oogpunt ten sterkste te ontraden, om in een straat, die geen hoofdverkeersweg is, over een afstand van 600 M. geen zijwegen te hebben, Hef verkeer zou dan gedwongen zijn altijd over de hoofd- wegen te gaan en bovendien zou de verbinding Zuid- Noord onvoldoende zijn. Nu deed zich na de herzie- ning van het uitbreidingsplan in 1927 het geval voor, dat de heer Van der Eyken mededeelae zijn bestaan- den weg te v/illen verbreeden. Burgemeester en Wet- houders voelden de behoefte dat er nog een weg moest komen en nu doet zich de gelegenheid voor, oin een bestaanden weg te verbreeden, hetgeen na- tuurlijk dit voordeel biedt, dat men zoo weinig mo- gelijk grond van particulieren in gebruik behoeft te nemen. Men moet deze zaak dan ook objectief be- kijken en van het standpunt uitgaan, dat er een weg noodig is. Nu komen er bezwaren van de eige- naren, die over het algemeen wel eens wat zwaarder v/crden voorgesteld, dan zij in werkelijkheid zijn. Waarom, vraagt spreker zich af, maakt de Bavo zich zoo ongerust? Straks is er misschien een Bavo bestuur, dat er anders over denkt en er prijs op stelt, dat de mogelijkheid voor den aanleg van een weg bestaat. De heer Van der Eyken heeft al eens onder- handeld met het bestuur van de Bavo, doch naar spreker heeft vernomen, vroeg hij teveel en daarop zijn die onderhandelingcn toen afgesprongen. Hieruit is echter wel gebleken, dat bij het Bavo bestuur toch wel eenig idee heeft bestaan over den aanleg van een weg. Maar hoe dit ook zij, Burgemeester en Wethouders stellen thans slechts voor om het adres van den heer Van der Eyken om advies in handen te stcllen van Ir. Cuypers; er is dus momenteel nog geen sprake van het metterdaad projecteeren van dien weg. Spreker bcgrijpt dan ook niet dat het be- stuur van de Bavo in zijn request spreekt over ont- eigening zonder schadeloosstelling. Zelfs indien de gemeente zou willen onteigenen, dan zou de Bavo' daarvoor natuurlijk schadeloosstelling moeten ont- vangen; de gemeente denkt er echter niet over, om dien weg te onteigenen. De Bavo heeft geheel zelf in de hand, of die weg er al of niet zal komen. De groote angst, die uit dat adres blijkt, begrijpt spre- ker dan ook met. Men dient zich echter ook af te vragen, of het tegenover den heer Van der Eyken billijk is om diens verzoek zoo maar zonder meer

Raadsnotulen Heemstede | 1930 | | pagina 25