25 September 1930 219 aangeraakt. Het gaat hier echter alleen over het uit- breidingsplan. Over de kwestie van den eigendom is advies ingewonnen bij Mr. Deemik, die, men kan het uit de stukken, die -ter visie hebben gelegen, de Bavo in het gelijk stelt. Ook volgens het Kadaster is die betwiste grond eigendom van. de Bavo. Spreker komt dan terug op het feit dat de aanleg van dien, weg een belang is van den heer Van der Eyken en niet een belang van de gemeer.tte. Niemand i.s destijds op het idee gekomen om daar een weg te projecteeren; het laantje, wat toegang geeft tot het huis van den heer Van dcr Eijken is geen motief om dien weg nu maar op het uitbreidingsplan te brengen. Toem de heer Van der Eijken zijn huis daar liet hûuwen, heeft hij over dien. weg niet gedacht. Wat betreft de bezwaren, die de Wethouder Dr. Droog opnoemde over den weg die ten Oosten van de Bavo is geprojecteerd zegt spreker, dat hij die kan deelen, doch bezwaren zijn er nu eenmaal om op- gelost te worden. Indien iemands belangen gediend moeten worien ten koste van de belangen van een ander, dan noemt hij dit een onbillilkheid. Het gaat hier om het persoonlijk belang van den heer Van der Eijken. Wanneer daar een straat geprojecteerd gaat worden, dan kan de Bavo niet meer bouwen. Daar komt nog bij, dat die straat er niet eens komt. De eigenaar van dien grond is bij spreker geweest, doch vroeg zulk een belachelijk hoog bedrag, dat verdere onderhandelingen bij voorbaat waren uit- gesloten, Spreker heeft dien vraagprijs echter nog besproken met de Regenten van, Huize St. Bavo, die daarop hebben gezegd, dat zij den grond voor geen enkelen prijs konden verkoopen. De heer Äudretsch zegt, dat er hier iets is, wat niet duidelijk is. In de laatste vergadering is de vergun- ning feitelijk blijven hokken op het feit, dat de be- twiste grond door een hekje zou worden afgezet. Wanneer de Bavo op dat oogemblik gezegd zou heb- ben ,,goed, neem dat stukje grond maar", dan had zij de vergunning gekregen. Daarin Iigt nu juist de onbillijkheid, want nu krijgt de Bavo niet alleen niet meer de ontheffing om op een afstand van 1,70 M. te bouwen, maar bovendien wil men nu een servi- tuut op haar grord leggen. Daar komt nog bij, dat Burgemeester en Wethouders toch al wisten, dat er sprake was van een straat. Wanneer de Bavo nu wordt vrijgemaakt van dien cntworpen weg, dan

Raadsnotulen Heemstede | 1930 | | pagina 27