25 September 1930 220 'Staan partijen weer vrij tegenover elkaar en dat lijkt sprckcr momenteel de beste oplossing. De heer Kwak zegt, dat hij in de vorige vergadering heeft opgemerkt, toen er sprake was van den aanleg van een straat, dat men in dit geval een rechten hoek moest maken en dan de Bavo vergunning kon ver- leenen om op 1.70 M. te bouwen. Daarom heeft spreker zich nu erg over dit voorstel verwonderd, nu na het officieële verzoek van den heer Van der Eijken, de Bavo plotseling niets meer krijgt, De heer Rijkes zegt nog geen antwoord te hehben gekregen op zijn vraag of het onmogelijk is om dien weg aan te leggen, indien het Bestuur van de Bavo den benoodigden grond niet wil verkoopen. De heer Dr. Droog, Wethouder, antwoordt hierop, dat de heer Rijkes thans een pertinente vraag stelt. Nu acht spreker die vraag echter niet goed gesteld. Het is dan ook niet mogelijk daarop een antwoord te geven. In ied§r geval denkt het tegenwoordige Be- stuur van, de Bavo er niet over, maar een later Bestuur denkt er misschien weer anders over. Burgemeester en Wethouders moeten echter vooruit zien. Zij willen dan ook de mogelijkheid openen dat die weg er later kpmt en dan moet men zich niet al te veel storen aan de belan^en van de particulieren. Spreker ziet het nu aan de Heemsteedsche Dreef hoe moeilijk het is, om ergens een weg' doote krijc'en. Hij laat zich echter bij die zaken uitsluitcnd leiden door het algemeen belang, dat hier eischt, dat er een voldoende aantal verbindingswegen tusschen Kerklaan en van Merlen- laan komen. Verder, zegt spreker, heeft de oeer Audretsch opgemerkt, dat er de vorige keer bijna is goedgevonden dat de Bavo op 1.70 M. zou bouwen. Maar, zegt spreker. toen heeft de Raad aan Burge- meester en Wethouders opgedragen om eerst nog eens te onderzoeken of er misschien een straat zou komen. Indien die opdracht niet was verstrekt, dan waren Burgemeester en Wethouders niet van standpunt ver- anderd. De kwesties, die onderling bestaan, laten Burgemeester en Wethouders koud en men kan er toch niet aan gaan beginnen om den een boven den ander te gaan bevoordeelen. Dan is er verder nog iets gezegd over het hetwiste stukje grond. Het advies, daaromtrent uitgebracht door den rechtskundige raads- man, was niet in het voordeel van de gemeente merkte de heer Jonckbloedt op. Burgemeester en Wethouders hebben echter ook nog eigen oogen en hebben alle reden om hier aan te nemen, dat die grond openbaren

Raadsnotulen Heemstede | 1930 | | pagina 28