25 September 1930 221 weg is. Als men verder nog opmerkt dat in eerste inslantie die weg niet zoo op den voorgrond is ge- schoven bij de beoordeeling van den bouwaanvrage van de Bavo, dan wil spr. opmerken, dat men niet kan verwachten, dat Burgemeester en Wethouders altijd alles ineens weten. Men mag toch ook zijn fouten ver- beteren. Indien dan achteraf gemeend wordt, dat een weg daar noodig is, dan hebben Burgemeester en Wet- houders het volste recht, dat alsnog voor te stellen. De heer Van Unen zegt, dat hij zijn stem nog niet bepaald had, toen hij hedenavond naar de vergadering ging, omdat hij over deze kwestie nog niet alles wist iNu spreker echter alles heeft gehoord en verwerkt, is hij vöôr het voorstel van Burgemeester en Wethou- ders. Spreker heeft van den Wethouder gehoord, dat men de Bavo geen onrecht wil doen doch ook een ander geen onrecht mag doen. Als hij dan bovendien heeft gehoord, dat het het goede recht van aanvrager is om over zijn verzoek eerst advies in te laten winnen- bij den ontwerper van het uitbreidingsplan, dan is het toch inderdaad niet juist om hier in dit geval, een andere houding aan te nemen, Er wordt nu toch niets anders voorgesteld, dan advies in te winnen van Ir. Cuypers en misschien zegt deze adviseur wel ,,doe het niet". In dat geval kan men toch niet anders van Burgemeester en Wethouders verwachten, dan dat ze al'sdan in dien géest zullen adviseeren. Er mag echter geen onrecht worden gedaan aan den heer van der Eijken en even- min is het juist om vooruit te loopen op het advies van Ir. Cuypers. Spreker acht het voorstel van Burge- meester en Wethouders de eenig juiste oplossing, aangezien het aan beide partijen geeft, waar zij recht op hebben, De heer De Boer zegt, ook langen tijd in tweestrijd te hebben verkeerd over zijn stem. Spreker merkt op, dat indien deze nieuwe weg op het uit'brsidingsplan wordt geprojecteerd, die andere weg, daar welke bij de sloot is geprojecteerd dus blijft bestaan, anders zouden die menschen weer gedupeerd zijn. Ten aanzien van de vraag van den heer Rijkes, of de nieuwe weg er nooit zal komen, wanneer de Bavo den benoodigden grond daartoe niet afstaat, zou spreker willen opmer- ken, dat hij zoo juist vernomen heeft, dat er tusschen partijen toch al eens gesproken is, Misschien zal de Bavo toch wel eens zwichten en dan moet toch eerlijk- heidshalve worden toegegeven, dat de heer Van der Eijken al komt hij misschien wat ontijdig met zijn ver- zoek, toch ook zijn recht heeft.

Raadsnotulen Heemstede | 1930 | | pagina 29