25 September 1930 194 13. Vasfstelling kohieren Plaatselïjke Inkomstenbe- lasting 14. Ontheffing kohieren Plaatselijke Inkomstenbe- lasting. De Voorziiter opent de Vergadering op de gebrui- kelijke wijze en houdt daarna de volgende rede „Pijnlijk zal ook U als mij getroffen hebben het doodsbericht van den heer Breed, die ontvallen is aan zijn dierbaar gezin, vrienden en verwanten, aan de vele instellingen, waaraan hij met liefde verbonden was en ook aan onzen Raad. Zij die niet gelooven konden aan zijn spoedigen en onverwachten dood, zien thans hier aan de ooen plaats. dat de heer Breed' niet meer tot de onzen behoort. Dat deze plaats open is, is daaronr zoo treffend, omdat de heer Breed, die op 2 September 1919 in deze Vergadering zijn intrede deed, sindsdien van de 127 vergaderingen, die tot op heden volgden, slechts één vergadeting heeft gemist, als gevolg van een ongeluk dat hem was overkomen bij het uitstappen uit de tram. Dit gefuigt we! van groote plichtsbetrach- ting en toewijding, hetgeen wij toeschrijven-aan de groote ijver en de liefde, die de heer Breed voor de gemeente had. Hij was een Heemsteder van den ouden stempel, vaslgehecht aan alles wat Heemstede was. Hij hield van Oud Heemstede, doch had tevens een open oog en zijn volle belangstelling voor Nieuw- Heemstede. Hiervan gaf hij blijk in zijn functie als lid van den Raad en in andere functies, die uit dit raadslidmaalschap voorfvloeiden. In 1919 werd hij gekozen tot lid van de Financieele Commissie, in 1920 volgde zijn benoeming tot Voorzitter van die Commissie, welke functie hij tot 1927 bekleedde. In 1920 werd hij tevens gekozen tot lid van de Com- missie voor de Bedrijven en tot den dag van gisteren vervulde hij dit lidmaatschap, met belangstelling alles volgende wat de Bedrijven betrof. Ook trad hij de laatste jaren als Voorzitter van de Commissie voor de Bezwaarschriften tegen den Hoofdelijken Omslag op en in al die functies leerden wij hem kennen als een goed en ijverig raadslid Al zei de heer Breed in deze vergadering niet veel, wanneer hij iets zei, dan was het raak en mocht de eersle indruk misschien wat pijnlijk zijn, wij wisfen dat dit alles voortkwam uit zijn goed harf, zijn nog jeugdig enthousiasme en

Raadsnotulen Heemstede | 1930 | | pagina 2