25 September 1930 222 De heer Van der Erf zegt, dat de Wethouder Dr. Droog zoo juist heeft opgemerkt, dat het algemeen belang vordert, dat er zijwegen komen in de Kerklaan. Maar hoeveel, vraagt spreker zich af, 4, 5, of 6? Naar zijn meening is 3 al voldoende. Het gaat hier nu om 75 Meter ten oosten of ten westen, Spreker heeft nu achteraf gehoord dat die andere weg naast de sloot zal blijven, doch misschien zal' er nu straks weer een voorstel komen om dien te laten vervallen. De vraag is nu maar of het algemeen belang vordert, dat er 3 of 4 wegen komen; het eigen belang moet hier buiten beschouwing blijven. Spreker heeft evenwel nog niet vernomen, dat het gemeentebelang vraagt, dat die weg, welke nu wordt aangevraagd, er komt. De Voorzitter merkt op, dat men eigenlijk bezig is van een mug een olifamt te maken; men maakt zich wcikelijk onnoodig ongerust. Het eenige wat hier momenteel wordt voorgestekf is, om het adres van den heer Van der Eijken in haniden van den heer Cuypers te stellen en hierdoor wordt de beslissing op het verzoek van de Bavo uitgesteld. Dit laat- ®te kan toch geen groote bezwaren opleveren, aan- gezien er in de vorige vergadering van de zijde van Huize Sint Bavo toch is opgemerkt, dat men voor- 'oopig nog niet gaat bouwen. Er wordt hier dus niets anders voorgesteld, dan wat steeds in dergelijke ge- vallen geschiedt. De heer Van der Erf ziet al symp- tonen van het verdwijnen van den geprojecteerden weg langs de vaart doch spreker zou toch willen adviseeren om hiermede niet te vlug te zijn. De heer Jonckbloedt zegt, dat de Voorzitter zich heeft afgevraagd wat er gebeurt, wanneer die weg daar komt. Spreker zou daar op willen antwoorden, dat de Bavo dan niet kan bouwen. De Voorzitter merkt hiertegen op, dat nu nog niet beslist wordt of de weg er al of niet zal komen. Het gaat nu slechts over het inwinnen van een advies en daarna komt de beslissing pas. De heer Jonckbloedt merkt op, dat wanneer de heer Cuypers dit plan bekijkt, hij misschien zal zeggen ,,nu, dat ziet er zoo kwaad nog niet uit". De Voorzitter antwoordt hierop, dat de heer Cuypers deze zaak zeker zeer ernstig zal bekijken en zijn advies ongetwijfeld goed zal overwegen. De heer Van der Erf mer'kt nog op dat de Voorzitter een verkeerde conclusie heeft getrokken uit spreker's woorden over het afvoeren van het uitbreidings-

Raadsnotulen Heemstede | 1930 | | pagina 30