25 September 1930 De Voorzitter zegt vervolgens het adres van den heer Van der Eijken in stemming te zullen brengen. De heer Kwak zag gaarne, dat dit adres werd aan- gehouden. De Voorzitter zegt, dat hiertoe geen aanleiding be- staat en gaat tot stemming over. Op dit adres wordt vervolgens afwijzend beschikt met 58 stemmen. Vöör inwilliging van het verzoek stemden de hee- ren Van Unen, Moolenaar, Kwak, Mevrouw de Voogt en de Wethouder Dr. Droog. iegen deze inwilliging stemden de heeren De Boer Van der Erf Vring, Rijkes, Van der Linden, ochelvis, Jonckbloedt en Audretsch. De heer van Unen zegt zijn stem aan dit adres te l.cboen gegeven, omdat hij het onbillijk zou vinden, dat den heer Van der Eijken geen schijn van recht zou worden gegeven. De Voorzitter deelt mede, dat thans weer aan de beurt komt het oude voorstel van Burgemeester en \Vethouders (raadsstuk no, 70) waarbij werd voorge- steld aan de Bavo ontheffing te verleenen van het bepaalde bij de Bouw- en Woningverordening, waar- bij dan nu de re-serve dient gemaakt te worden van cîen afstand van den betwisten grond aan de gemeente. De heer Jonckbloedt acht het beter, dat dan toch eerst nog eens door de Regenten van Huize Sint Bavo met Burgemeester en Wethouders overleg wordt gepleegd over dat eigendomsrecht. Spreker kan wel zeggen, dat de Bavo voorloopig toch nog niet gaat bouweti, zoodat deze zaak nu zulk een haast niet heeft. Het is n.l. het voornemen van de Bavo om het oude huisje te sloopen, Indien echter geen bouwver- gunning wordt verleend, dan wordt met dat sloopen nog gewacht. De heer Dr. Droog, Wethouder, heeft er geen be- zwaar tegen, dat deze zaak nog eens in der minne wordt besproken. De heer Van Unen zegt daar tegen te zijn. De zaak is nu immers van alle kanten bekeken en moet nu ook uit zijn. Spreker wil voorkomen, dat deze zaak straks weer opnieuw aan de orde wordt ge- steld. Hij wil dan ook graag vastgesteld zien, dat aan de Bavo bouwvergunning wordt verleend zon- der rneer of met bepaling van afstand van den grond aan de gemeente. Wordt de vergunning verleend

Raadsnotulen Heemstede | 1930 | | pagina 32