25 September 1930 B. Burgemeester en Wethouders te machtigen om in de kadastrale aaduiding van het te aanvaarden perceel en in de redactie van de bepalingen en voorwaarden, waaronder deze overdracht zal ge- schieden, zoodanige wijzigingen en aanvullingen aan te brengen, als zij noodig zullen oordeelen of wel door Gedeputeerde Staten wenschelijk wor- den geacht. VII. Voorstel tot verhuur van tuingrond aan de Oostzijde van de Ritzema Boskade. Het advies met ontwerp-besluit luiden als volgt: 73. Verhuur van grond aan de Oostzijde van de Kitzema Boskade. Dit besluit wordt zonder hoofdelijke stemming onge- wijzigd vastgesteld. VIII. Vakonderwijs Openbare Scholen. Het advies met ontwerp-besluit luiden als volgt: 74. Vakonderwijs Openbare Scholen. De heer Rijkes betreurt het, dat het vakonderwijs niet begint bij het 3e leerjaar. Spreker had gaarne gezien dat de financieele gevolgen die uit de invoering van het vakonderwijs voortvloeien in de voordracht waren genoemd. Hij spreekt vervolgens de hoop uit, dat dit onderwijs zoo spoedig mogelijk bij het derde Ieerjaar wordt ingevoerd. De heer Van Unen wil herhal'en, wat hij reeds eerder zeide, dat hij n.I, bij het groote respect wat hij voor het vakonderwijs heeft, toch hoopt dat het gewone onderwijs niet te veel in het gedrang komt. Dit gevaar is bij het invoeren van vakonderwijs niet denkbeeldig. Dit neemt niet weg, dat spreker graag zij.n stem aan dit voorstel wil geven. De Voorzitter antwoordt op de vragen van den heer Rijkes, dat de invoering van. het vakonderwijs bij het 3e leerjaar in de duizenden zou loopen. Welke de financieële gevolgen van de invoering van dit vak-

Raadsnotulen Heemstede | 1930 | | pagina 34