25 September 1930 227 onderwijs in het algemeen zullen zijn, valt moeilijk ie zeggen, omdat het niet bekend is in hoeverre het bij- zonder onderwijs hiervan gebruik zal maken. Dit voorstel wordt vervolgens zonder hoofdelijke stemming ongewijzigd vastgesteld, nadat de Voorzitter heeft medegedeeld dat de commissie voor het Onder- wijs zich met de onveranderde vaststelling kan ver- eenigen. IX. Wijziging overeenkomst Middelbaar en Voor- bereidend Hooger Onderwijs. Het advies met ontwerp-besluit luiden als volgl: 78. Wijziging overeenkomst Middelbaar en Voor- bereidend Hooger Onderwijs. De heer Rijkes merkt op dat dit voorstel aan de gemeente /11.000.zal kosten. Als spreker verder onder volgnummer 85 van de ontvangsten van de be- grooting voor 1930 leest dat de gemeente aan relri- 'butiegeld voor het Middelbaar Onderwijs /27.500 ontvangt en onder volgnummer 378 der uitgaven van die begrooting 44.000 aan de gemeente Haarlem moet betalén aan bijdragen in het schoolgeld voor inrichtingen van middelbaar onderwijs, dan volgt daaruit dat Heemstede een bedrag van f 16.500 moet bijpassen. Krachtens deze nieuwe overeenkomst zal dit bedrag dus verhoogd moeten worden met 11.000. waardoor het totaal 27.500 zal worden, In verband met een en ander hoopt spreker straks in comité nog iets te zeggen. Dit besluit wordt vervolgens zonder hoofdelijke stemming vastgesteld nadat de Voorzitter heeft medegedeeld, dat de commissie voor het Onder- wijs zich hiermede kan vereenigen. X. Vaststelling nieuwe Schoolgeldverordeningen. Het advies met de ontwerp-besluiten liuden als volgt: 78a. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het vaststellen van nieuwe verordeningen op de heffing en invordering van schoolgeld.

Raadsnotulen Heemstede | 1930 | | pagina 35