25 September 1930 229 De Voorzitter zegt dat destijds voor /5500.niet alleen is gekocht een kolentransportinrichting, doch dat daarbij behoorden een cokestransportinrichting, een( cokesbreker en een sorteerinrichting, Die in- richting is toen door eigen personeel gemonteerd. ter- wijl destijds een nieuwe kolentransportinrichting 25000.zou hehben gekost. Intusschen is de be- drijfszekerheid natuurlijk minder geworden en dit is aanleiding om momenteEl tot vernieuwing over te gaan. Spreker zegt, dat men hieruit niet moet con- cludeeren, dat het-oude toestel oud roest is, want na de demontage zullen waardevolle onderdeelen voor de fabriek overblijven. Indien aan het oude toestel nu veel dure reparaties hadden moeten wor- den verricht, dan zou men misschien kunnen zeggen, dat de gemeente met deze oude inrichting slecht heeft geboerd, maar het is in het geheel niet het geval. Het is dan ook absoluut geen slecht zaakje geweest. Spreker wil hier nog aan toevoegen, dat niettegen- staande de inschrijving uit het buitenland het de bedoeling is deze opdracht aan een Nederlandsche firma te verstrekken. Dit besluit wordt vervolgens zonder hoofdelijke stemming ongewijzigd vastgesteld, nadat de Voorzitter heeft medegedeeld dat de commissie voor de Bedrijven zich met deze onveranderde vaststelling kan vereenigen. XII. Uitzetting uit gemeente-woningen. Het ontwerp-besluit luidt als volgt: 79. Uitzetting uit gemeente-woningen. Dit besluit wordt zonder hoofdelijke stemming onge- wijzigd vastgesteld. Rondvraag. Verbetering Leidschevaartweg. De heer Vring zegt, dat nu de Leidschevaartweg en de losplaats daar in orde zijn, eenige bewoners van dien weg hem hebben verzocht hun dank over te bren- gen voor de keurige wijze waarop die weg in orde is gemaakt.

Raadsnotulen Heemstede | 1930 | | pagina 37