25 September 1930 230 De Voorzitter dankt den heer Vring hiervoor en wii die dank gaarne aan den Wethouder Dr, Droog overdragen, Bestrijdirig werkloosheid. De heer Van der Linden zegt, dat de werkloosheid in deze gemeente tamelijk groot is en 60 70 man betreft, hetgeen voor Heemstede voor dezen tijd van het jaar heel veel is, Spreker zegt, dat het wel bekend is, wat werkloosheid beteekent, Hij zou dan ook willen aandringen op het scheppen van werk en op het ver- vroegen van dê steunregeling. De werkloozen zijn thans aangewezen op het armbestuur en dit moet altijd zoo- veel mogelijk worden voorkomen, aangezien het eer- gevoel van de werkloozen zich daartegen verzet. Spreker zou dan ook gaarne zien dat liefst zoo spoedig mogeiijk wer'k werd verschaft. De heer Dr. Droog, Wethouder, antwoordt hierop, dat een paar flinke werken in het vooruitzicht zijn. De lieer Van der Linden vraagt, of dit spoedig het geval is. De heer Dr Droog, antwoordt hierop bevestigend. De heer Van der Linden vraagt voorts of het ook mogelijk is, dat de <steunregeling dit jaar wat eerder ingaat. De Voorzitter zegt, dat hij hierover de Commissie voor de Werkloosheld zal spreken. Daar niemand rneer het woord verlangt, schorst de Voofzitter deze vergadering. XIII. Vaststelling kohier en Plaatselijke Inkomsten- helasting. Na heropening wordt door den Voorzitter mede- gedeeld, dat in de besloten vergadering zijn vastge- steld de navolgende kohieren der Plaatselijke In- komstenbelasting: 9e kohier dienstjaar 1930 '31 totaal groot 11.878,40 lOe kohier dienstjaar 1930/'31 totaal groot 120,544.57 lle kohier dienstjaar 1930/'31 totaal groot 16.178.92 12e kohier dienstjaar 1930/'31 totaal groot 956.42 Hierna sluit de Voorzitter de vergadering. De Secretaris, De Voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1930 | | pagina 38