25 September 1930 îgg De heer Van dcn Enf vraagt, of door Burgemeester ep Wethonders, zoo dit eenigszins mogelijk is, gevolg wordt gegeven aan een regeling, die door de groote meerderheid der Commissie is aangenomen. De Voorzitier antwoordt hierop bevestigend. De heer \lan Unen heeft in het betrokken adres een lichte beschuldiging gelezen, gericht aan het adres van Burgemeester en Wethouders. Er wordt n.!. ge zegd daf artikel 30 van de Bijzondere Voorschriften geheel in strijd is met dafgene, wat artikel 19 van het Werkliedenreglement voor een bepaalde groep betee- kent. Nu kan spreker zich moeilijk voorstellen, dat burgemeester en Wethouders, die de bevoegdheid hebben om Bijzondere Voorschritfen vast te stellen, daarvan gebruik zouden maken op een wijze, die in' strijd is met een of ander reglement. Zoo dit wel het geval ware, dan zou voor den Raad inderdaad aan- leiding bestaan om in te grijpen. De Moorzitter zegt, zich niet bewust te zijn dat hier een bepaling is gemaakt, die in strijd is met een andere bepaling, Deze strijdigheid is hem werkelijk een raadsel. Spreker vermoedt dat men het 4e lid van artikel 19 van het Werkiiedenreglement verwart met artikel 30 van de Bijzondere Voorschriften, daar zit het misverstand, doch volgens spreker's meening is hier geen sprake van eenigen sfrijd met een of andere bepaling van een reglement. Als men er echter een kwestie van maakf, heeft spreker er geen bezwaar tegen, om een en ander nog eens uit te leggen aan de desbefreffende personen. Het zou anders mogelijk kunnen zijn, dat men voortdurend op dit punt bleef terugkomen. Hierna vindt de Raad algemeen goed, dat dit adres in handen wordt gesteld van Burgemeester en Wet- houders ter afdoening. Beroep vergoeding art. 101 L.O Wet 1920. i. Besluit, dd. 3 September 1930, no. 69, van Gede- puteerde Staten van Noordholland op het beroepschrift van het R.K Kerkbestuur van den H. Bavo, houdende vernietiging van raadsbesluit no 4, van 1930, inzake de vergoeding, bedoeld in art. 101, le lid der Lager Onderwijswet 1920 over het jaar 1927 met driejaar-

Raadsnotulen Heemstede | 1930 | | pagina 7