85 30 October 1930. AANLEG SPORTTERREINEN TUSSCHEN MEERWEG EN RINGVAART. Aan den Raad. Bij raadsbesluit van 20 Februari 1930, no. 20, werd overgegaan tot aankoop van ruim 20 H A. weiland, gelegen tusschen Meerweg, Ringvaart, Van Merlen- vaart en Achterweg, teneinde gelegenheid fe hebben in de behoefte aan sportterreinen te voorzien. Het geheele terrein is niet voor sportterrein benoodigd, zoodat wij daarom, mede ter verkrijging van een voordeelige exploitatie het gedeelte van het terrein, aangegeven op de ten Raadhuize ter inzage liggende teekening voorloopig voor bouwferrein wenschen te bestemmen. Bovenbedoelde terreinen werden reeds gedeelfelijk als sportterrein gebruikt, hoewel de groote ongelijkheid van den bodem de/ terreinen voor de beoefening der sport grootendeels ongeschikt maakt. Een behoorlijke huurprijs kan dan ook voor de terreinen in den staat waarin deze zich thans bevinden, niet worden ver- kregen. Nagegaan is daarom welke maatregelen genomen kunnen worden om de terreinen te brengen in een staat dat deze voldoen aan de eischen, welke aan een goed sportveld mogen worden gesteld. Gebleken is dat een eerste vereischte is liet gelijkmaken van de terreinen. De kosten, verbonden aan het op eenzel de peil brengen van het geheele t irein zijn zoo belang rijk, dat wij, in overleg met de Commissie voor het Grondbedrijf, hebben gemeend voorloopig daarvan te moeten afzien. Voor een goede exploitatie en een zoo economisch mogelijke uitvoering der werkzaamheden achten wij het echter gewenscht dat een terrein ter grootte van plm. 9 H.A voor sportdoeleinden geschikt wordt gemaakt. Het op eenzelfde peil brengen van dit ter rein, hetwelk op de ten Raadhuize ter inzage liggende feekening is aangegeven, zal een uitgaaf vorderen van rond f 72000.—. Het terrein wordt dan gebracht op een hoogte van 0.2 M. onder N.A.P., welke hoogte volgens terzake kundigen voldoende is. Aanvoer van

Raadsnotulen Heemstede | 1930 | | pagina 11