10 22 Januari 1931 wijze, waarvan het gevolg is dat de kosten liooger werden. Er is bij de begrooting op gerekend dat dit ook in 1931 zal kunnen voorkomen. Rapport van de Financieele Commissie. Volgno. 59. De Commissie heeft bij dezen post gezien dat het de bedoeling van Burgemeester en Wethouders is om te beginnen met het jaar 1931 door het bedrijf eene recognitie in de gemeentekas te laten storten voor het hebben van buizen in den gemeentegrond. De meer- derheid der Commissie kan zich met de invoering van deze recognitie niet vereenigen. Alle uitgaven welke het gevolg zijn van het leggen van buizen in den gemeentegrond komen reeds ten laste van het bedrijf en nu wordt het niet juist geoordeeld daarbo- ven nog eene rccognitie door het bedrijf te laten be- talen. Bovendien zal op deze wijze de verkregen winst alleen geen zuiver beeld geven van de financieele resultaten der exploitatie van het bedrijf, doch zal men, om deze resultaten na te gaan, meerdere bedra- gen moeten samenvoegen. De Commissie adviseert U daarom deze recognitie niet ten laste van het bedrijf te brengen. Antwoord van Burgemeesier eti Wethouders. Volgno. 59. Burgemeester en Wethouders vestigen er de aandacht op dat voor 1931 een vrij wat lager bedrag als ont- vangst uit de bedrijven wordt geraamd dan vorige jaren. Ons College en ook de Raad heeft steeds prijs gesteld op stabiliteit in belastingheffing Daarvoor is het echter in hooge mate gewenscht dat elk jaar ook op een zekere storting door de 'bedrijven kan worden gerekend. De winstbedragen van de bedrijven zijn evenwel elk jaar wisselend. Wij hebben daarom gemeend, in navolging van vele andere gemeenten, ook voor onze gemeente eên buizenrecht te moeten invoeren, teneinde op die wijze althans elk jaar op eene vaste uitkeering te kunnen rekenen. Wij achten

Raadsnotulen Heemstede | 1931 | | pagina 34