11 26 Februari 1931 STICHTING R.K. SCHOOL VOOR U.L.O. Aan den Raad. Bij Uw besluit van 25 Juli 1929, no. 48, werden op verzoek van het R.K. Kerkbestuur van den H. Bavo, alhier, o.m. gelden beschikbaar gesfeld voorde stichting van eene bijzondere school voor uitgebreid lager onderwijs Ter uitvoering van het K.B. van 31 December 1920, Stbl. no. 953, werd door genoemd bestuur bij de betrekkelijke aar.vrage medegedeeld, dat het de be- doeling was deze school te stichten op een terrein aan en bij den Bronsteeweg. Aanvankelijk is deze U.L.O. school tijdelijk onder- gebracht in „Postlust" aan den Heerenweg, later in „Djokjakarta" aan de Kerklaan en sedert 1 Januari j.l. in de Jacobaschool aan de Lanckhorstlaan. Het bestuur heeft Ofis medegedeeld, dat tengevolge daarvan thans alle lokalen dier school in gebruik zijn, terwijl zoowel de lagere als de U.L.O. school met September a.s. 1 klasse meer zal tellen, zoodat het gewenscht is voor de U.L.O. school spoedig een nieuw gebouw te stichten. De aanvankelijk gedachte oplossing om de U.L O. school en de lagere school onder één dak te bouwen, zou het bestuur om ver- schillende redenen niet willen uitvoeren. Met den bouw van 3 leslokalen zou alle beschikbare bouw- ruimte aan de Lanckhorstlaan in gebruik worden genomen en zou uitbreiding der scholen aldaar niet meer mogelijk zijn. De school zou niet kunnen be- schikken over een leermiddelenkamer en de noodige bergruimte. Het is verder niet onmogelijk dat de 3 klassige U.L.O. school veranderd wordt in een 4klassige, terwijl het bestuur het, na ingewonnen advies, beter oordeelt dat de U.L.O. school onder een afzonderlijk hoofd staat, dan dat dezelfde persoon zou zijn hoofd van de lagere en van de U.L.O. school Het bestuur is nu voornemens om de U.L.O. school te bouwen op een terrein, gelegen aan de Westzijde V*

Raadsnotulen Heemstede | 1931 | | pagina 1