50a 30 Juli 1931 loren geraakte bewijzen van aanstelling kunnen op kos- ten van den betrokkene vernieuwd worden. Artikel 13. 1. Indien er naar het oordeel van Burgemeester en Wethouders overwegende bezwaren tegen bestaan, om voor het verrichten van bepaalde bijzondere werkzaam- heden iemand in tijdelijken dienst aan te stellen, dan kunnen zij of met hun machtiging het betrokken hoofd van den tak van dienst, een burgerrechtelijke arbeids- overeenkomst aangaan, doch met inachtneming van de navolgende bepalingen. 2. Het aangaan van een burgerrechtelijke arbeids- overeenkomst is geoorloofd, wanneer de te verrichten werkzaamheden van voorbijgaanden aard zijn. 3. Wanneer iemand, met wien een burgerrechte- lijke arbeidsovereenkomst is gesloten, gedurende een tijdsverloop van meer dan twee jaren onafgebroken met verschillende werkzaamheden is belast, wordt hem alsnog een aanstelling in tijdelijken dienst uitgereikt, gerekend met ingang van den dag, waarop de arbeids- overeenkomst is aangevangen. Deze aanstelling zal echter geacht worden niet vroeger te zijn ingegaan dan den dag waarop de ambtenaar 18 jaar is geworden. 4. Met personen beneden 18 jaar zal steeds een burgerrechtelijke arbeidsovereenkomst worden aange- gaan. 5. Verder kan een burgerrechtelijke arbeidsovereen- komst worden gesloten, als de te verrichten werkzaam- heden slechts een betrekkelijk klein deel van een dag- taak in beslag nemen. In dit geval is het bepaalde m de 3e alinea niet van toepassing 6. Op hen, met wie eene burgerrechtelijke arbeids- overeenkomst wordt gesloten, zijn van toepassing da bepalingen van den zevenden Titel A, Boek 3, van het Burgerlijk Wetboek, behoudens het bepaalde in artikel 1638c, le lid. 7. Burgemeester en Wethouders stellen bij alge- meen besluit vast, in hoeverre bij het sluiten eener bur-

Raadsnotulen Heemstede | 1931 | | pagina 11