50a 30 Juli 1931 a. rechtstreeks of zijdelings deel te nemen aan wer- ken of leveringen voor de gemeente; b. geschenken van het publiek aan te nemen in ver- band met de uitoefening van zijn betrekking; c. aan de gemeente toebehoorende eigendommen ten eigen bate te gebruiken; d. ten eigen bate gebruik te maken van hetgeen hem in zijn betrekking is bekend geworden; e. het personeel in dienst der gemeente voor bijzon- deren of huiselijken dienst te gebruiken. 2. Van het bepaalde sub b, c en d kunnen Burge- meester en Wethouders voor bepaalde door hen aan te wijzen gevallen afwijking toestaan. Artikel 22. 1. Wanneer de ambtenaar bij de uitoefening van zijn dienst door zijn schuld aan de gemeente schade be- rokkent, kunnen Burgemeester en Wethouders, onver- minderd de ter zake op te leggen straf, hem de verplich- ting opleggen die schade geheel of ten deele te vergoe- den. Zij gaan hiertoe niet over dan na den ambtenaar ter zake te hebben gehoord. 2. Indien schadevergoeding wordt opgelegd, geven Burgemeester en Wethouders hiervan schriftelijk ken- nis aan den ambtenaar. 3. De schadevergoeding wordt ingehouden op de wedde van den ambtenaar. Deze inhouding zal als regel niet méér bedragen dan 5®/q van het te ontvangen bedrag per maand. 4. Wanneer de ambtenaar den dienst gaat verlaten, wordt al hetgeen hij de gemeente schuldig is, inge- houden. 5. De inhouding wordt opgeschort, wanneer de ambtenaar bij de beroepsinstanties in beroep gaat, tot dat door deze instanties uitspraak lis gedaan.

Raadsnotulen Heemstede | 1931 | | pagina 15