50a 30 Juli 1931 den tak van dienst, voor de hoofden van takken van dienst door Burgemeester en Wethouders. Bij afwijzing van een verzoek om vacantie of verlof staat beroep open bij Burgemeester en Wethouders. 3. Wanneer door bijzondere omstandigheden de tegenwoordigheid van de met verlof zijnde ambtenaren noodig is, kan de vacantie tusschentijds beëindigd worden. Burgemeester en Wethouders zullen, wanneer schade wordt geleden, deze na overleg met den ambte- naar naar blillijkheid vergoeden. 4. De ambtenaar, in den loop van het kalenderjaar in dienst getreden, heeft voor elke maand, die hij in dienst is, recht op 1/12 gedeelte van het verlof. Bij deze berekening geldt een gedeelte van een dag voor een vollen dag. 5. Bij de berekening van den duur van het verlof wordt de Zaterdagvoormiddag voor een vollen dag in rekening gebracht. 6. Wanneer een ambtenaar in een kalenderjaar het verlof geheel of ten deele buiten zijn schuld niet heeftj kunnen genieten, zulks ter beoordeeling van Burge- meester en Wethouders, heeft hij het eerstvolgend ka- lenderjaar boven zijn gewoon verlof nog recht op het- geen ten vorige jare niet werd genoten. Artikel 28. 1. Aan den ambtenaar, die wegens door het hoofd van den tak van dienst en voor dezen door Burge- meester en Wethouders erkende, dringende redenen gedurende korten tijd afwezig moet zijn, wordt voor dien tijd buitengewoon verlof toegekend met behoud van wedde. Door Burgemeester en Wethouders wordt bij afzon- derlijk besluit bepaald, wat als dringende reden zal worden aangemerkt. 2. Voor de waarneming van het lidmaatschap van eenig orgaan van een publiekrechtelijk lichaam, waarin de ambtenaar benoemd of gekozen is, wordt hem door het bevoegd gezag buitengewoon verlof verleend al of

Raadsnotulen Heemstede | 1931 | | pagina 18