50a 30 Juli 1931 4. Aan den ambtenaar, die anders dan voor eerste oefening in werkelijken dienst onder de wapenen moelj komen, wordt gedurende den daarvoor vastgestelden tijd (waaronder niet is begrepen eenige straftijd) bui- tengewoon verlof verleend. 5. De diensttijd bij de gemeente wordt door de in de vorige leden van dit artikel bedoelde buitengewone verloven niet als onderbroken beschouwd. Artikel 31. Aan den ambtenaar, opgeroepen voor herhalings- oefeningen, als bedoeld in artikel 30, 4e lid, worden de verlofdagen, waarop hij in ieder kalenderjaar recht heeft, gegeven in den tijd, dat hij niet onder de wape- nen is, tenzij het tegendeel door hem verlangd wordt. Artikel 32. 1. De ambtenaar, die hetzij als gewoon, hetzij als buitengewoon dienstplichtige, krachtens een wettelijke bepaling tot werkelijken dienst wordt opgeroepen of langer dan den gewonen tijd in dienst wordt gehouden, ontvangt, indien hij kostwinner is, zijn volle wedde, echter verminderd met de door het Rijk verleende kost- winnersvergoeding of een daarmede overeenkomende vergoeding voor reservepersoneel van 's Rijks zee- of landmacht. 2. De ambtenaar die geen kostwinner is, ontvangt in bovenstaand geval 25 u/o van zijn volle weddein bijzondere gevallen wordt door Burgemeester en Wet- houders bepaald, dat het bedrag van 25% wordt ver- hoogd tot ten hoogste 50%. 3. Burgemeester en Wethouders bepalen, wie voor de toepassing van dit artikel als kostwinner moeten worden beschouwd. HOOFDSTUK VIII. Aanspraken in geval van ziekte. Artikel 33. 1Ingeval een ambtenaar wegens ongesteldheid ver-

Raadsnotulen Heemstede | 1931 | | pagina 20