50a 30 Juli 1931 hem door of vanwege het gemeentebestuur na overleg met zulk een geneeskundige opgedragen, of tegen het verbod om arbeid te verrichten, hem door of vanwege het gemeentebestuur na overleg met zulk een genees- kundige gegeven, dan worden door Burgemeester en Wethouders voor een nieuw onderzoek een of meer andere geneeskundigen aangewezen. De ambtenaar is in dit geval verplicht zijn bezwaar schriftelijk ter ken- nis van Burgemeester en Wethouders te brengen bin- nen 24 uur na ontvangst van een voorschrift, opdracht of verbod, als bedoeld, en daarbij tevens te berichten, of hij gebruik maakt van de in het tweede lid van dit artikel neergelegde bevoegdheid. 2. Verklaren de geneeskundigen of de meerderheid hunner de bezwaren van den ambtenaar ongegrond en blijft deze weigeren de voorschriften op te volgen of den arbeid te verrichten, waartegen hij bezwaar had, dan vervalt zijne aanspraak op bezoldiging met ingang van den dag, waarop de uitspraak der geneeskundigen hem is medegedeeld. Artikel 42. 1. De ambtenaar, getroffen door een ziekte of onge- val, ontstaan tengevolge van het uitoefenen van den dienst heeft recht op kosteloos genees- en heelkündige hulp, voorzoover noodig verpleging in een ziekenhuis en ontvangt kosteloos de vereischte genees-, heel-, ver- band- en ontsmettingsmiddelen, een en ander ter be- oordeeling van Burgemeester en Wethouders. 2. Indien ter volledig herstel, op voorstel van den controleerenden geneesheer, verpleging buiten de ge- meente noodig is, zal dit geschieden voor rekening van de gemeente of zal de gemeente in de kosten dier ver- pleging tegemoet komen, een en ander ter beoordeeling van Burgemeester en Wethouders. Artikel 43. De wedde wordt niet uitgekeerd, indien en zoolang: a. de ambtenaar weigert zich aan het onderzoek door een controleerend geneeskundige te onder-

Raadsnotulen Heemstede | 1931 | | pagina 24