50b 30 Juli 1931 lagere bezoldiging mag worden toegekend dan het mini- mum van de aan den betrekkelijken rang verbonden jaarwedde. Voor jeugdig personeel, hetwelk niet in een der in artikel 2 genoemde functie's wordt aangesteld, is de regeling van de bezoldiging aan Burgemeester en Wet- houders overgelaten; over deze regeling wordt de Com- missie van Overleg gehoord. Indien de tijdelijke dienst langer dan een jaar duurt of wordt gevolgd door een vaste aanstelling in denzelf- den rang, wordt voor de berekening van het aantal toe te kennen periodieke verhoogingen de in tijdelijken dienst boven den leeftijd van 20 jaar doorgebrachte tijdi in rekening gebracht. Artikel 15. De ambtenaren, die als plaatsvervangend gemeente- secretaris of gemeente-ontvanger zijn aangewezen, ont- vangen hiervoor eene tegemoetkoming van respectieve- lijk 150.en 100.per jaar. Zij verliezen gedurende het tijdvak waarover zij krachtens de Gemeentewet aanspraak kunnen maken op de aan genoemde ambten verbonden jaarwedde, het recht op uitbetaling van het aan hun eigen rang ver- bonden salaris, met inbegrip der tegemoetkoming, be- doeld in het eerste lid. Is het aan hun eigen rang verbonden salaris, vermeer- derd met de tegemoetkoming genoemd in het eerste lid, hooger dan dat verbonden aan de betrekking, welke wordt waargenomen, dan blijft eerstgenoemd salaris gehandhaafd. Artikel 16. Indien buiten het geval van vacantie een ambtenaar wordt aangewezen om een ambtenaar in hoogeren rang te vervangen, ontvangt hij daarvoor gedurende den tijd, der vervanging, indien deze minstens een maand onaf- gebroken heeft geduurd, een vergoeding, overeen- komende met het verschil tusschen zijne wedde en de wedde, die hij zou ontvangen, als hij vast in dien hooge-

Raadsnotulen Heemstede | 1931 | | pagina 41