50b 30 Juli 1931 aangesteld en die een weduwe of kinderen jonger dan 18 jaren achterlaat, of kostwinner is voor zijn ouders, of voor zijn broers of zusters jonger dan 18 jaren, wordt aan deze eene uitkeering gegeven, gelijk aan de wedde over de helft van het aantal volle weken, dat de ambte- naar laatstelijk in onafgebroken dienst' der gemeente is geweest, met een minimum van 4 weken en een maxi- mum van 3 maanden. 5. Het onder 2 tot en met 4 bepaalde is ook van toe- passing op het onderwijzend personeel der openbare scholen in de gemeente. Artikel 24. Indien een ambtenaar vrije woning van de gemeente geniet, kan bij zijn overlijden het door hem nagelaten gezin nog gedurende drie maanden na den dag van het overlijden, van die woning blijven gebruik maken, onder genot van de emolumenten, welke in verband met de vrije woning worden genoten. 2. Laat de ambtenaar geen gezin na, dan wordt aan zijn erfgenamen een termijn van veertien dagen, in te gaan op den dag van overlijden, toegestaan om de door hem gebruikte woning te ontruimen. 3. Voor het geval het belang van den dienst verder gebruik van de woning niet of slechts gedurende kor- teren tijd toestaat, moet de woning binnen den door Burgemeester en Wethouders te stellen termijn worden ontruimd. Alsdan wordt aan het gezin over den ont- brekenden termijn eene vergoeding toegekend. 4. Voor den dienst bestemde gedeelten der woning moeten voor den dienst beschikbaar blijven. Artikel 25. 1. Geniet de ambtenaar krachtens wettelijk voorge- schreven of onverplicht door de gemeente gesloten ver- zekering een geldelijke uitkeering ter zake van een on- geval, hem in verband met de uitoefening van zijn ambt

Raadsnotulen Heemstede | 1931 | | pagina 45