50" 30 Juli 1031 2. De samenstelling en de werkwijze dezer com- missie worden bij afzonderlijke verordening geregeld. III. Artikel 9 wordt gewijzigd en gelezen als volgt 1. Voor werkzaamheden van tijdelijken of van bi;- zond'eren aard kunnen Burgemeester en Wethouders, of met hunne machtiging de hoofden van takken van dienst, met werklieden eene burgerrechtelijke arbeids- overeenkomst aangaan. 2. Verder kan eene burgerrechtelijke arbeids- overeenkomst worden gesloten als de te verrichten werkzaamheden slechts een betrekkelijk klein deel van een dagt'aak in beslag nemen. 3. Eene burgerrechtelijke arbeidsovereenkomst zal in e!k geval worden aangegaan: a. met jeugdige werklieden, welke bij hunne aan- neming den leeftijd van 19 jaar nog niet bereikt hebben; b. met jeugdige werklieden welke den leeftijd van 19 jaar v/el hebben bereikt, doch voor wie de vraag, of met grond kan worden verwacht dat zij a.anmerking zullen komen om voorloopig of vast te worden aangesteîd, in ontker.nenden zin is beantwoord; c. met de werklieden, welke uit een oogpunt van werkverschaffing in dienst worden genomen. 4. Burgemeester en Wethouders bepalen het loon voor hen die op arbeidsovereenkomst werkzaam zi.n, met dien verstande dat dit, behoudens voor de werk- lieden bedoeld bij punt 3 c en voor hen die niet als volwaardig kunnen wcrden aangemeikt, nitt lager is dan het minimum loon voor de betrekkelijke categorie bij de looncegeling voor de werklieden bepaald. 5. Op hen, met wie eene burgerrechtelijke arbeids- overeenkomst wordt gesloten, zijn van toepassing de bepalingen van den zevenden Titel A, Boek 3, van het Burgerlijk Wetboek, behoudens het bepaalde in artikel 1638 c, le lid. Over de wachtdagen volgens de Ziekte- wet wordt 70 van het loon uitgekeerd. 6. Burgemeester en Wethouders bepalen verder of, en in hoeverre bepalingen van het Werkliedenregle- ment, en/of van de daaruit voortvloeiende bijzondere vcorschriften geacht zullen worden deei uit te maken van den inhoud der burgerrechtelijke arbeid'soverecn- komst.

Raadsnotulen Heemstede | 1931 | | pagina 54