50d 30 Juli 1931 IV. Artikel 17, 2e lid, laatste alinea. Hieraan wordt toegevoegd: Dit zelfde loon zal worden uitgekeerd gedurenae verzuim met behoud van loon in de door BurgemeesLer en Wethouders te bepalen gevallen. V. Artikel 20, le lid. Achter: ,,>Nieuwjaarsdag" wordt ingevoegd: ,,den dag, waarop de verjaardag van de Koningin wordt gevierd". VI. Artikel 21, 4e lid. Achter de eerste zin wordt gevoegd: ,,Ook bij langdurige trouwe dienst kunnen Burgemeester en Wethouders eene belooning toe- kennen. VII. Na artikel 25 worden drie nieuwe artikelen ingevoegd luidende als volgt: Artikel 25 a. 1. Werklieden, die ter vervulling van hun dienst- plicht in werkelijken dienst moeten komen, zijn ver- plicht daarvan tijdig aan het Hoofd van den tak van dienst mededeeling te doen. 2. Aan den vasten of voorloopig aangestelden werk- man, die voor eerste oefening in werkelijken dienst moet komen of daarin wordt gehouden, wordt ge- durende den tijd dat hij onder de wapenen is, buiten- gewoon verlof verleend, 3. Gelijk buitengewoon verlof wordt verleend aan den in het tweede lid bedoelden werkman, die eene vrijwillige verbintenis bij het Reservekader heeft aangegaan en voor eerste oefening onder de wapenen moet komen of blijven voor den duur der oefening. 4. Aan den in het tweede lid bedoelden werkman, die anders dan voor eerste oefening in werkelijken dienst onder de wapenen moet komen, wordt ge- durende den daarvoor vastgestelden tijd (waaronder niet is begrepen eenige straftijd) buitengewoon verlof met behoud van wedde verleend. 5. De diensttijd bij de gemeente wordt door de in de vorige leden van dit artikel bedoeldé buiten- gewone verloven niet als onderbroken beschouwd. Artikel 25 b. Aan den werkman, bedoeld in art. 25 a, opgeroepen

Raadsnotulen Heemstede | 1931 | | pagina 55