30 Juli 1931 voor herhalingsoefeningen, als bedoeld in artikel 25 a, vierde Md worden de verlofdagen, waarop hij in ieder kalenderjaar recht heeft, gegeven in den tijd, dat hij niet onder de wap-enen is, tenzij het tegendeel d-oor hem wordt verlangd. Artikel 25 c. 1. De vaste of voorloopig aangestelde werkman, die, hetzij als gewoon, hetzij als buitengewoon diensc- plichtige wordt opgeroepen of langer dan den gewoncn t'ijd in dienst wordt gehouden, ontvangt, indien hij kostwinner is, zi^n volle gewone weekloon, echter ver- minderd met de door het Rjjk verleende kostwinners- vergoeding of een daarmede overeenkomende ver- goeding voor reservepersoneel van 's Rijks zee- of landmacht. 2. De werkman die geen kostwinner is, ontvangt in bovenstaand geval 25 van zijn volle gewone weekloon; in bijzonder gevallen v/ordt door Burge- meester en Wethouders bepaald, dat het faedrag van 25 wordt verhoogd tot 50 3. Burgemeester en Wethouders bepalen, wie voor de toepassing van dit artikel als kostwinner moeten worden beschouwd. 4. De hoofden van takken van dienst worden ge- machtigd de loonen, bedoeld onder 1 en 2 van dit artikel, uit te betalen aan het gezin van bovenbedoel- den werkman of aan dat, waartoe hij behoort, dan wel aan personen, die hem in den eersten of den twee- den graad van bloed- of aanverwantschap bestaan. 5. De werk'ieden bedoeld in dit artikel zijn ver- plicht aan het hoofd van den tak van dienst, waartoe zij behooren, schriftelijk op te geven den naam en de voornamen van den persoon hun in den eersten of tweeden graad van bloed- of aanverwantschap be- staanae, aan wien de betaling zal moeten geschieden en hiervan tevens kennis te geven aan den persoon, die door hen voor het ontvangen van hun loon wordt aangewezen. VIII. Artikel 36, le en 4e lid, worden gewijzigd en gelezen als volgt: _v 1- De vaste werkman kan door Burgemeester en Wethouders, zonder dat door hem een verzoek om ontslag is ingediend, behalve in de gevallen bedoeld in het derde lid van art. 34, in art. 41, 4e en in art. 44,

Raadsnotulen Heemstede | 1931 | | pagina 56