50a 30 Juli 1931 c. indien de aanstelling strekt tot tijdelijke vervan- ging van een ambtenaar. Artikel 10. 1. Om tot ambtenaar in vasten dienst te worden aangesteld, moet men a. op het tijdstip dier aanstelling den leeftijd van 20 jaar bereikt en dien van 45 jaar niet hebben over* schreden; b. voldoen aan de eischen van bekwaamheid, die gesteld worden en in het bezit zijn van diploma's, welke degene, die aanstelt, noodig acht; c. voor de te vervullen betrekking lichamelijk ge- schikt bevonden worden door een geneeskundige, aangewezen door Burgemeester en Wethouders. De kosten van het geneeskundig onderzoek en zoo noodig de reis- en verblijfkosten komen ten laste der gemeente. 2. Kan de betrokkene zich met het resultaat van het geneeskundig onderzoek hiervoren genoemd, niet ver- eenigen, dan kan hij herkeuring aanvragen. Deze aanvrage moet binnen 8 dagen na ontvangst der schriftelijke mededeeling van den uitslag van dat onderzoek bij Burgemeester en Wethouders worden ingediend. De herkeuring geschiedt door een commissie, be- staande uit den geneeskundige, die het eerste onder- zoek verrichtte, één door den ambtenaar en één door Burgemeester en Wethouders aan te wijzen geneeskun- dige. De commissie geeft naar aanleiding van haar onder- zoek een verklaring af omtrent het al of niet geschikt zijn van den onderzochte voor zijn betrekking. Indien de uitslag van de herkeuring overeenkomt met die van het eerste onderzoek zal de betrokkene een bedrag van 5.ten behoeve der gemaakte kosten hebben te betalen, tenzij Burgemeester en Wethouders hiertoe geen redenen aanwezig achten. 3. In bijzondere gevallen kan worden afgeweken

Raadsnotulen Heemstede | 1931 | | pagina 7