78 29 October 1931 WERKLOOZENZORG. Aan den Raad. In de raadsvergadering van 13 October 1931 werd bij de ingekomen stukken mededeeling gedaan van een schrijven van den heer J. Koper, namens het Bestuur der groep „Losse Werklieden" van den Cen- tralen Bond van Transportarbeiders, waarin wordt verzocht te besluiten om met het oog op den heer- schenden crisis en als gevolg daarvan groote werk- loosheid van langen duur, de steunregeling zoo soepel inogelijk toe te passen door bijv. niets van den steun in mindering te doen brengen als de betrokken werklooze slechls één dag in een week werk heeft kunnen verrichfen. Verder om den kindertoeslag, welke nu eerst bij het tweede kind wordt verstrekt, voor alle kinderen beneden den bepaalden leeftijd te doen verstrekken. Naar aanleiding van dit schrijven deelde de Voor- zilter mede, dat Burgemeester en Wethouders voor- stelden dit schrijven in hunne handen te stellen en het daarna ter kennis te brengen van het Bestuurvan Maatschappelijk Hulpbetoon als zijude het aangewezeu instituut belast met de ondersteuning van werkloozen, zich hierbij beroepende op het schrijven van Gede- j^uteerde Staten van Noordholland, dd. 4 Juni 1930, no 203, waarmede de Raad ztch bij de vaststeiling van de gemeente begrooting voor 1930 heeft vereenigd. Aangezien een aantal leden zich hiermede niet koii vereenigen, werd het voorstel •ingediend deze belang- rijke aangelegenheid in een volgende vergadering opnieuw aan de orde te stellen, terwijl door de heeren Disselkoen en De Tello de navolgende motie werd ingediend De Raad, van oordeel, dat het wenschelijk is a. dat aan werkloozen de vastgestelde kinderbijslag van 1.wordt toegekend voor alle kinderen be- neden den 14-jarigen leeftijd; b. bij het in mindering op de uitkeeringen brengen van de helft der eigen inkomsten van de werkloozen, de eerste 10.niet in aanmerking te nemen; c. een brandstoffentoeslag aan de werkloozen te verstrekken;

Raadsnotulen Heemstede | 1931 | | pagina 29