78 29 October 1931 Wanneer wij hierover praeadvies uitbrengen, meenen wij evenwel geen ander standpunt te kunnen innemen dan reeds is medegedeeid bij de behandeling van het aangehaalde verzoek van den heer Koper, n.I. dat deze aangelegenheid behoort tot de competentie van Maatschappelijk Hulpbetoon. Ofschoon wij toegeven, dat de strekking van deze motie ons niet in alle opzichten verwerpelijk lijkt, moeten wij er nadrukkelijk op wijzen, dat het niet ligt op den weg van den Raad als zoodanig, met meerderheid van stemmen aangenomen uitspraken aan de Instelling van Maatschappelijk Hulpbetoon toe te zenden. Daarvoor is voorloopig geen enkele reden. Dit wil evenwel niet zeggen, dat individueele verlan- gens of wenschen niet in den Raad zouden mogen worden naar voren gebracht indien daarbij de grenzen der welvoegelijkheid worden in acht genomen. Wij zijn er van overluigd, dat het Bestuur van Maalschappelijk Hulpbetoon, waarin alle standen der burgerij zijn vertegenwoordigd, volkomen door zijn werkzaamheid op de hoogte is van de nooden en behoeften der ingezetenen, alsmede van hen, die werkloos zijn en daaraan ook volle aandacht zal blijven schenken. Niet gaarne zouden wij ongewenschte conflicten willen uitlokken met deze Instelling, die nog slechts kort geleden door den Raad is gesticht en wierleden het volle vertrouwen genieten. In verband hiermede adviseeren wij Uwen Raad dezé motie niet aan te nemen en stellen U nogmaals voor het schrijven van den heer Koper in onze handen te stellen ter doorzending aan het Bestuur van Maat- schappelijk Hulpbetoon. Heemstede, 24 October 1931. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. van Doorn. De Secretaris, N. Vos.

Raadsnotulen Heemstede | 1931 | | pagina 30