87 24 November 1931 AANWIJZING TAKKEN VAN DIENST EN WIJZI- GING BEHEERSVERORDENINGEN GEMEENTEBEDRIJVEN. Aan d'en Raad. Tengevolge van de wijziging van de gemeentewet, welke op 15 April 1931 in werking is getreden, is het volgens art. 252 noodig, dat te rekenen van dien datum af, de takken van dienst worden aangewezen voor welke te voren een afzonderlijke begrooting en rekening werden opgemaakt. Wij bieden U hiervoor een ontwerp- besluit ter vaststelling aan. Verder deelen wij U med'e, dat de verordeningen, krachtens welke het beheer van de takken van disnst p'aats heeft, en die de goe'dkeuring van Gedeputeerde Staten behoeven, sedert 15 April 1931 niet meer in overeenstemming zijn met de gewijzigde gemeentewet en aan nieuw vast te stelien regelen dus terugwerkende kracht tot dien datum zal moeten w'orden verleend. In artikel 253 der wet wordt bepaald, dat in de ver- ordeningen moeten worden geregeld de gevallen, waarin een besluit van den Raad, waarbij machtiging tot af- en overschrijving op posten der bedrijfs- begrooting wordt verleend, de goedkeuring van Ge- deputeerde Staten niet behoeft. Dit College heeft medegedeeld. in welke gevallen voor af- en over- schrijvingen hunne goedkeuring zeker zal noodig zijn. Bij het ontwerpen van een in de verordeningen op te nemen artikel hebhen wij hiermede rekening ge- h'ouden. Voor de thans geldende bedrijfsverordeningen zijn enkele reeds geruimen tijd geleden vastgesteld, zoodat deze niet meer geheel overeenstemmen met de be- staande toestanden. Ons voornemen was dan ook in verband met de Gemeentewetswijziging een geheel nieuwe verordening te ontwerpen, waarin het beheer van alle bedrijven wordt geregeld. In een van Ge- deputeerde Staten ontvangen circulaire geeft dit Co lege echter in overweging thans geen nieuwe ver- ordeningen te ontwerpen en ter goedkeuring in te zenden, doch wordt spoedshalve verzocht de bestaande verordeningen voor zoover noodig aan te vullen en

Raadsnotulen Heemstede | 1931 | | pagina 19