83 24 November 1931 KINDERT OESLAG. Aan den Raad. In Uwe vergadering van 24 September j.l. is besloten, cm advies in handen van de Commissie van Overleg te' stellen het voorstel van den heer H. M. van Unen en drie andere leden van den Raad, d.d. 14 September 1931, om te besluiten elken kindertoeslag met ingang van 1 October 1931 in te trekken. Over dit voorstel is in de op 30 October j ,1, gehouden vergadermg van de Commissie van Overleg uitvoerig van gedachten gewisseld. Uit het bij ons ingekomen advies, d d, 2 November 1931, hetwelk bij de stukken voor U ten Raadhuize ter inzage ligt, blijkt, dat de vertegenwoordigers der crganisatie's zich unaniem verklaarden tegen het in den aanhef genoemde voorstel. Eenerzijds werd door deze vertegenwoordigers ge- pleit voor toekenning van kindertoeslag in het alge- meen en dus ook voor behoud van den kindertoeslag in onze gemeente. Anderzijds werd er de aandacht op gevestigd, dat bij de invoering van den kindertoeslag geen princi- pieel advies van het georganiseerd overleg is gevraagd, doc'h slechts het oordeel over ean ontwerp-regeling, zoodat ook nu over het beginsel niet beraadslaagd behoefde te worden. Ook was men van meening dat met de- toekenning van kindertoeslag door den Raad zekere rechten aan het gemeentepersoneel zijn toe- gekend, welke niet ongedaan behooren te worden ge- maakt omdat daarmede zij, wier gezinnen grootere behoeften hebben, een belangrijik gedeelte van hun inkomsten zouden moeten missen. Van de vertegenwoordigers van het gemeentebestuur kon de meerderheid zich eveneens niet vereenigen met het voorstel van den heer Van Unen e.a. en wel deels uit principieele, deels uit opportunistische overwegingen zoodat de Commissie van Overleg adviseert tot hand- having van den bestaanden kindertoeslag. De kennismaking van dit advies heeft in het stand- punt van ons College ten opzichte van het voorstel van den heer van Unen e.a, geen verandering gebracht.

Raadsnotulen Heemstede | 1931 | | pagina 9