99 29 December 1931. VERHOOGING CREDIET IN VER8AND MET WERKVERSCHAFFING. Aan den Raad. In de raadsvergadering van 29 Odober j.l. werd een crediet verleend groot f 55.700,— voor aanleg van sportterreinen, het maken van een afscheiding, op- hooging van een terrein aan den Glipperweg, het bouwen van een brug en het maken van een jacht- haven. Bij de samensteliing van de begrooting werd er op gerekend dat de uitvoering van de werkzaam- heden zou geschieden op normale wijze, derhalve met werkiieden die hun vak verstaan. De groote werkloos- heid heeft ons echter aenleiding gegeven maatregelen te nemen waardoor nagenoeg alle werkloozen in de gelegenheid worden gesteld werk te verrichten. Het is duidelijk dat niet alle werkloozen voortdurend aan werk kunnen worden geholpen. Ten einde hieraan zooveel mogelijk tegemoet te komen is een rouleer- systeem ingevoerd, waardoor de werkloozen om de 14 dagen gedurende 14 dagen kunnen werken. Om echter een zoo groot mogelijk aantal personen te helpen moesten verschillende werkzaamheden, welke anders door middel van paarden- of mechanische kracht worden verricht door menschenhanden worden gedaan Uit den aard der zaak worden de kosten aan de uitvoering der werkzaamheden verbonden daardoor belangrijk verhoogd. Wij hebben doen nagaan, welke uitgaven bovengenoemde werken thans zullen vorde- ren. Gebleken is, dat de uitgaven voor de jachthaven waarvoor f 9000 werd geraamd, geen verhooging zullen ondergaan. De uitgaven voor de overige wer- ken, waarvoor geraamd was f 46.700— zullen thans stijgen tot een bedrag van f 55.500 De post voor arbeidsloonen, welke oorspronkelijk op f 20 0ü0. werd begroot, zal thans plm. f 28 800. hedragen. Daar deze meerdere uitgaven worden gedaan voor werkverschaffing, ligt het voor de hand dat deze kos- ten worden gebracht ten laste van den post „werk- verschaffing". In verband met de verwerkte arbeids- loonen over 1931, stellen wij U voor thans ten laste van genoemden post te brengen f 2500. Ook bij de doortrekking van de Heemsteedsche Dreef en het leggen van het hoofdsfamriool zal om bovenvermelde redenen meer aan arbeidsloon worden uitgegeven dan het geval zou zijn geweest bij de uiivoering van de werkzaamheden door middel van uitsluitend vakbekwame werklieden. Aan arbeidsloon voor deze werken zal in 1931 worden uitgegeven respectievelijk f 12.000.—en f 4000.—. Bij nauwkeurige

Raadsnotulen Heemstede | 1931 | | pagina 19