99 29 December 1931. berekening is gebleken dat 25 pCt. dezer kosten of f 4('00.veroorzaakt zijn door de werkzaamheden als werkverschaffing uit te voeren. Deze kosten mogen niet drukken op genoemde werken doch dienen even- eens ten laste van den post „werkverschaffing" te worden gehracht. De aanleg van een gedeelte der sportterreinen in den wrnler 1930/31, voor welken aanleg f 72.000. werd toegestaan, heeft, zooals reeds bij praeadvies van 29 Sept. 1931 no. 71 werd medegedeeld, gekost f68.( 00.Ook voor deze werken is nagegaan, welke kosten uitsluitend het gevolg zijn van het doen uit- voeren der werkzaamheden als werkverschaffing. In 1931 werd voor deze werken uitbetaald aan arbeids- loon f 34.000.waarvan volgens berekening Z0 pCt. of fôSOO,— behoort te drukken op den post „werk- verschaffing". Tenslotte deelen wij U mede, dat in het begin van 1931 ook in üroenendaal verschillende werkloozen zijn te werk gesteld. Deze tewerkstelling had zooveel mogelijk plaats in den tijd dat op andere werkenten- gevolge van vorst niet kon worden gearbeid. Het gevolg dezer tewerkstelling is, dat ook in Groenen- daal hoogere kosten zijn gemaakt dan het geval zou zijn geweest wanneer geen werkgelegenheid voor werk- loozen was gezocht. De door deze tewerkstelling ver- oorzaakte kosten mogen derhalve niet drukken op Groenendaal. Nagegaan is hoeveel meerdere uitgaven door deze wijze van handelen zijn veroorzaakt Bij berekening is gebleken dat deze meerdere kosten ongeveer f 1000.hebben bedragen welk bedragook ten laste van den post „werkverschaffing" behoort te worden gebracht. In totaal zal derhalve over 1931 ten laste van den post „werkverschaffing" komen f 14.300. Op de be grooting is voor dat doel f 5000.uitgetrokken, zoodat tot aanvulling van dezen post met f 9300.moet worden overgegaan. Wij verzoeken U, ter bekrachtiging van het voren- staande, bijgevoegd ontwerp-besluit vast te stellen. Heemstede, 21 December 1931 Burgemeester en Wethouders van Heemstede, De Secretaris, N. Vos. J. P. W. van Doorn.

Raadsnotulen Heemstede | 1931 | | pagina 20