Heemstede, 16 December 1931. Aan den Raad der gemeente Heemstede Mede namens den heer De Tello, heb ik de eer den Raad voor te stellen, in artikel 2, le lid van de Verordening op de Commissie van Advies voor de Werkloosheidsverzekering luidende „De Commissie bestaat uit een Voorzitter, tevens lid, en VIER leden, van welke laalste de helft moet bestaan uit leden der gesubsidieerde vereenigingen", het woord VIER te wijzigen in ZES. Ter toelichting moge het volgende dienen In de raadsvergadering van 24 November j.l. werd in de vacature van een lid-werknemer dezer commissie voorzien door de benoeming, met 7 tegen 6 stemmen, van een vertegenwoordiger der Prot. Christel. vakbeweging De zes, niet op dezen, uitgebrachte stemmen werden uitgebracht op een vertegenwoordiger van de moderne vakbeweging. Namens de Katholieke fractie, dus namens 6 van de overige 7 raadsleden, werd verklaard, dat men er wel de wenschelijkheid van gevoelde, de opvattingen der moderne vakbeweging in deze commissie tot uit- drukking te doen komen en deswege bereid was, deze commissie daarvoor uit te breiden. Het blijkt ons echter, dat van Burgemeester en Wethouders, althans voor de eerstvolgende raadsver- gadering, geen voorstel terzake te wachten is zoodat in dit winterseizoen, met zijn schrikbarende werkloos- heid, de moderne vakbeweging in Heemstede versto- ken zou blijven van de mogelijkheid, in deze commissie haar adviezen te doen kennen. Immers, zelfs wanneer op 29 December overeenkomstig dit voorstel tot uit- breiding van het aantal commissieleden wordt beslo- ten, zal de Raad eerst einde Januari 1932 een lid der moderne vakbeweging kunnen benoemen en zal het dus nog minstens Februari 1932 worden, voor dit te benoemen lid aan het werk der Commissie zal kun- nen deelnemen. Nog langer uitstel achten wij niet alleen ongewenscht, maar ook niet in overeenstemming met de opvattingen van den Raad, zooals die op 24 November j I. tot uitdrukking zijn gekomen. Vandaar, dat wij meenen, den Raad thans dit voorstel te moeten doen. (get.) DISSELKOEN

Raadsnotulen Heemstede | 1931 | | pagina 23